Dwory Małopolski, Marzanna Raińska

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Dwory Małopolski, Marzanna Raińska

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 26 gru 2016, 01:47

Jest mi niezwykle miło zaprezentować publikację, będącą efektem żmudnej pracy Marzanny Raińskiej, autorki internetowej strony Dwory Małopolski, która wielokrotnie była przeze mnie odwiedzana, czytana, podziwiana i trochę też "zazdroszczona".
Kto nigdy nie biegał z aparatem fotograficznym po krzakach, nie prosił właścicieli posesji o możliwość wykonania zdjęć, nie zbierał wywiadów terenowych i nie węszył godzinami w starych mapach, archiwach oraz tym podobnym "zjadaczach czasu" najpewniej nie zrozumie, jak wiele wysiłku wymagało zebranie takiej ilości zdjęć i informacji.

Książka "Dwory Małopolski - historia i współczesność" to trzytomowy, przepięknie wydany album o charakterze popularno-naukowym. Pierwszą część dostałam w tym roku pod choinkę od moich rodziców (DZIĘKUJĘ!) i muszę przyznać, że jestem tym prezentem zachwycona. Album nie jest tani, ale mam zamiar zaopatrzyć się w pozostałe części, bo po prostu warto.
Świetna sprawa!
Załączniki
Dwory Małopolski (1).JPG
Dwory Małopolski (1).JPG (81.16 KiB) Przejrzano 5353 razy
Dwory Małopolski (2).JPG
Dwory Małopolski (2).JPG (79.69 KiB) Przejrzano 5353 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 108
Rejestracja: piątek 17 kwie 2015, 20:46

Re: Dwory Małopolski, Marzanna Raińska

Postautor: Bellicus » piątek 06 sty 2017, 21:39

Gratuluje prezentu. Nie miałem go w rękach posiadam natomiast opublikowany wcześniej album Marzanny Raińskiej „Dwory Małopolski w Fotografii Archiwalnej”. Dostałem go jako prezent pod choinkę dwa lata wcześniej. Autorka zamieściła mnóstwo dawnych i współczesnych zdjęć i opisów 182 dworów. Zostały pogrupowane na te odremontowane, przebudowane, opuszczone i zrujnowane oraz najsmutniejszy rozdział 56 dworków, których już nie zobaczymy, gdyż najczęściej nie remontowane przez nowych „właścicieli” popadły w ruinę i zostały rozebrane. Album jest świetny dostarcza sporo emocji. Podziwiam i doceniam
autorkę za ogromna prace, jaką wykonała opisując i dokumentując fotograficznie dwory i pałace.
Załączniki
DSCF2900.JPG
DSCF2900.JPG (106.32 KiB) Przejrzano 5280 razy
DSCF2903.JPG
DSCF2903.JPG (90.48 KiB) Przejrzano 5280 razy
DSCF2904.JPG
DSCF2904.JPG (86 KiB) Przejrzano 5280 razy


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości