Żydzi Polscy. Dzieje i kultura

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Żydzi Polscy. Dzieje i kultura

Postautor: Karolina Kot » czwartek 24 gru 2015, 22:09

"Żydzi polscy. Dzieje i kultura"
Autorzy: Jerzy Tomaszewski, Marian Fuks i inni.

To mój dzisiejszy prezent od Gwiazdki, wypatrzony przez Mamę w jednym z krakowskich antykwariatów. Na razie przejrzałam, pozycja bardzo mi się spodobała, jest ilustrowana ciekawymi zdjęciami. Myślę, że przeczytam tę książkę od dechy do dechy. ;)
Załączniki
Żydzi Polscy (1).JPG
Żydzi Polscy (1).JPG (96.2 KiB) Przejrzano 8876 razy
Żydzi Polscy (3).JPG
Żydzi Polscy (3).JPG (80.39 KiB) Przejrzano 8876 razy
Żydzi Polscy (2).JPG
Żydzi Polscy (2).JPG (99.05 KiB) Przejrzano 8876 razy
Żydzi Polscy (4).JPG
Żydzi Polscy (4).JPG (66.82 KiB) Przejrzano 8876 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 771
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Żydzi Polscy. Dzieje i kultura

Postautor: pasqudek » piątek 25 gru 2015, 10:41

A ten uroczy mały rudzielec wysuwa się na prowadzenie w chęci pomocy Tobie przy studiowaniu książek ;)
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Żydzi Polscy. Dzieje i kultura

Postautor: Karolina Kot » piątek 25 gru 2015, 17:02

Można by rzec, iż ostrzy sobie pazurki.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 14:46

Re: Żydzi Polscy. Dzieje i kultura

Postautor: thehit180 » sobota 29 kwie 2017, 14:57

Karolina pisze:"Żydzi polscy. Dzieje i kultura"
Autorzy: Jerzy Tomaszewski, Marian Fuks i inni.

To mój dzisiejszy prezent od Gwiazdki, wypatrzony przez Mamę w jednym z krakowskich antykwariatów. Na razie przejrzałam, pozycja bardzo mi się spodobała, jest ilustrowana ciekawymi zdjęciami. Myślę, że przeczytam tę książkę od dechy do dechy. ;)



Witam!
Mam dość nietypową prośbę. Potrzebuję pilnie tej książki, jednak nie mogę jej nigdzie dostać, nawet w BUWie. Jedyna opcja to kupić i tu też jest problem, ponieważ wszystkie sklepy w których można to zrobić są dzisiaj zamknięte - jak i przez kilka następnych dni w związku z długim weekendem. Dostałem informację niestety od wykładowcy dopiero wczoraj wieczorem, że ta książka jest mi niezbędna do napisania pracy na 4 maja... więc niestety jestem w masakrycznej sytuacji jak widać :(
Próbowałem jeszcze kupić ją online gdziekolwiek w wersji elektronicznej, ale oczywiście nie jest nigdzie dostępna.
Nie wspominając, że nielegalnych źródeł również brak (co akurat byłoby ostateczną deską ratunku).

Mam gorącą i dość nietypową prośbę, czy istniałaby jakakolwiek szansa na to, że otrzymałbym od Ciebie skany tej książki?
Jest mi to naprawdę bardzo potrzebne do napisania pracy i już po prostu nie mam innego wyjścia.

paw
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 00:54

Re: Żydzi Polscy. Dzieje i kultura

Postautor: paw » sobota 29 kwie 2017, 16:12

Oprócz BUWu są jeszcze czytelnie "cywilne", które mają wszystko, bo otrzymują dwie sztuki egzemplarza obowiązkowego. Są czynne dziś, jutro..


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości