Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 15:03

Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: cezar borgia » sobota 19 wrz 2015, 18:20

Krzysztof Orman, Piotr Orman - Wielka Wojna na Jurze. Działania i cmentarze wojenne z roku 1914 na Wyżynie Krakowsko-Wieluńskiej i terenach przyległych


:arrow: http://libron.pl/zapowiedzi/czytaj/id/54
Załączniki
111 (275x400).jpg
111 (275x400).jpg (114.17 KiB) Przejrzano 18139 razy
Każdy z nas ma swoje demony....

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: Karolina Kot » sobota 19 wrz 2015, 22:20

Ostrzymy sobie ząbki na tą publikację od dłuższego czasu.
Bracia Ormanowie potrafią trzymać czytelnika w napięciu ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 408
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 15:03

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: cezar borgia » poniedziałek 09 lis 2015, 19:33

Każdy z nas ma swoje demony....

Generał Admin
Posty: 2051
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: kusmanek » piątek 13 lis 2015, 09:25

Spotkanie z Autorami książki odbędzie się 19 Listopada w Krakowie, w Małopolskim Instytucie Kultury przy ul. Karmelickiej 27. Godzina 18.
https://mobile.facebook.com/events/9119 ... 0700/?_rdr
Autorów będzie można również spotkać 26 listopada o 16:30 w w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy (ul.Zawierciańska 12).
Born to make history

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 16 lis 2015, 17:02

Podobno na spotkaniu w Krakowie będzie obecny także doktor Jerzy Pałosz - informację uzyskałam w wydawnictwie Libron.
Nie wiem, czy się jednak nie wybierzemy. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: Karolina Kot » czwartek 19 lis 2015, 22:42

Warto było poświęcić czas i pojechać do Krakowa. Zdążyliśmy w ostatniej chwili, niemal zaginając czasoprzestrzeń.
Na ulicę Karmelicką 27 trafiliśmy bez kłopotu.
Sala była pełna po brzegi, a książki, których organizatorzy przygotowali całkiem sporo, znikały w zastraszającym tempie.
Przyznam szczerze, że wzruszyłam się, widząc starych przyjaciół: doktora Jerzego Pałosza i Trottę. Aż mi się obraz dziwnie zamazał na chwilę.

Wykład i dyskusja po nim były bardzo ciekawe: wypowiedziano wiele trafnych słów, spostrzeżeń i podsumowań. Nic dziwnego - na sali zgromadzili się sami pasjonaci, noszący w sercach ogromy szacunek dla poległych żołnierzy. W dodatku większość z nich miała na swym osobistym koncie zaliczone niejedne krzaki, niejedną rozmowę z "miejscownikami", a na butach ślady wielu błotnistych dróg.
Spotkanie przedłużyło się tak bardzo, iż organizatorzy musieli użyć delikatnej persfazji, by rozgadana grupa zaangażowanych w tematykę ludzi nareszcie opuściła salę i udała się do jednej z krakowskich kawiarni (niestety, w tej części nie uczestniczyliśmy, późna godzina zmusiła nas do powrotu do domu).
Oczywiście Autorzy książki zaszczycili nas swymi autografami.

A niezawodny doktor Pałosz kolejny raz podsunął nam arcyciekawą, zagłębiowską zagadkę...

Najbardziej jednak przeżywam w środku krótką rozmowę z panem Dominikiem Synowcem, prawdziwym specjalistą od obiektów wtórnie wykonanych z szrapneli oraz innych wojennych pozostałości, który poinformował mnie, iż odkrył do tej pory już 42 krzyże szrapnelowe.
A tymczasem na naszym Forum nie doliczyłam się ich nawet dziesięciu! :mrgreen:

Mam całą masę pytań do braci Ormanów, a zapewne po przeczytaniu książki (na razie ją przejrzałam: RE - WE - LA - CJA!) będę ich miała dziesięć razy tyle, więc prawdopodobnie wybiorę się także na kolejne spotkanie z Autorami "Wielkiej Wojny na Jurze" - do Pilicy.
Załączniki
Zdążyliśmy!.JPG
Zdążyliśmy!.JPG (38.19 KiB) Przejrzano 17585 razy
Sala była pełna!.JPG
Sala była pełna!.JPG (45.24 KiB) Przejrzano 17585 razy
Wstęp pana doktora Jerzego Pałosza.JPG
Wstęp pana doktora Jerzego Pałosza.JPG (39.75 KiB) Przejrzano 17585 razy
Pan Krzysztof Orman.JPG
Pan Krzysztof Orman.JPG (46.32 KiB) Przejrzano 17585 razy
Pan Piotr Orman.JPG
Pan Piotr Orman.JPG (36.07 KiB) Przejrzano 17585 razy
Kolejka po autografy - na końcu specjalista od szrapnelowych krzyży - pan Dominik Synowiec.JPG
Kolejka po autografy - na końcu specjalista od szrapnelowych krzyży - pan Dominik Synowiec.JPG (46.94 KiB) Przejrzano 17585 razy
Składanie autografów.JPG
Składanie autografów.JPG (53.67 KiB) Przejrzano 17585 razy
Książka.JPG
Książka.JPG (47.64 KiB) Przejrzano 17585 razy
Autografy dla Strażników Czasu.JPG
Autografy dla Strażników Czasu.JPG (30.82 KiB) Przejrzano 17585 razy
Fala wcielony do armii.JPG
Fala wcielony do armii.JPG (48.02 KiB) Przejrzano 17585 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1
Rejestracja: piątek 20 lis 2015, 06:51

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: damiano » piątek 20 lis 2015, 07:01

Witam,
Gdyby ktoś był chętny w/w książkę u mnie dostępna od ręki (troszkę taniej niż na rynku) - odbiór osobisty okolice Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec :mrgreen:
Mogę również wysłać wedle życzenia.

PS> Czy jest na forum dział gdzie można się przywitać ?? Nie znalazłem niestety.... :roll:

Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lis 2015, 08:05

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: Trotta » piątek 20 lis 2015, 08:12

A już się miałem na żadnym kolejnym forum nie rejestrować. No ale jak tu się nie rejestrować w takich okolicznościach? ;)

O spotkaniach dużo by pisać, zresztą - co dodać do tego, co napisał Karolina?

A książka czyni naprawdę porządne wrażenie. Na spotkaniu padały troszkę takie asekuracyjne stwierdzenia, że pewnie ktoś znajdzie nieścisłości i coś tam będzie wytykał...Cóż, nie znam książki z tego tematu, gdzie nieścisłości by się nie wśliznęły choćby przez przypadek. Ale "WWNJ" robi wrażenie jednego z solidniejszych wydawnictw, jakie pokazały się na rocznicę, nie mam też wątpliwości, że to samodzielna robota Autorów. Może będą jakieś dyskusje. Ale nie spodziewałbym się, że ktokolwiek będzie się czepiać. Licho mnie bierze, bo w kolejce czeka tak z pięć książek, a już bym się chciał zabrać za lekturę tej. Długo nie poczeka ;)

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: Karolina Kot » piątek 20 lis 2015, 08:41

Witajcie!
Kurcze, chyba trzeba będzie pomyśleć o wątku przeznaczonym na powitania. Nie przygotowaliśmy dotychczas czegoś takiego, bo zakładaliśmy, że Strażnicy będą raczej kameralnym forum. :P
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lis 2015, 08:05

Re: Wielka wojna na Jurze. Wydanie drugie!!

Postautor: Trotta » piątek 20 lis 2015, 08:53

No to się nie zanosi w takim razie na kameralność :D


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości