Bolesław Zagórny, chłopak spod strzechy, pamiętnik

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Bolesław Zagórny, chłopak spod strzechy, pamiętnik

Postautor: Karolina Kot » piątek 24 kwie 2015, 23:02

Książka, opracowana przez Dariusza Majchrzaka z pomocą Joanny Wywiał, zatytułowana "Bolesław Zagórny. Chłopak spod strzechy. Pamiętnik", wydana została w 2014 roku, staraniem krewniaka jej głównego bohatera, pana Lucjana Zagórnego.
Publikacja stanowi interesujące uzupełnienie wiedzy na temat działalności Armii Krajowej na Wileńszczyźnie.
Nakład pozycji jest niewielki - wyniósł jedyne sto sztuk. Na szczęście jeden z egzemplarzy (w dodatku z osobistą dedykacją Autora), trafił dziś w moje ręce.
Jeszcze go nie przeczytałam, ale przed oczami mam ponad 130 stron zapisanych drobnym drukiem oraz bogate archiwum zdjęć.

Dobra robota!
Załączniki
Bolesław Zagórny.JPG
Bolesław Zagórny.JPG (15.22 KiB) Przejrzano 8761 razy
Bolesław Zagórny (2).jpg
Bolesław Zagórny (2).jpg (88.15 KiB) Przejrzano 8761 razy
Bolesław Zagórny (1).jpg
Bolesław Zagórny (1).jpg (89 KiB) Przejrzano 8761 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 408
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 15:03

Re: Bolesław Zagórny, chłopak spod strzechy, pamiętnik

Postautor: cezar borgia » poniedziałek 27 kwie 2015, 12:51

:)
Każdy z nas ma swoje demony....

Posty: 1
Rejestracja: piątek 17 lut 2017, 20:23

Re: Bolesław Zagórny, chłopak spod strzechy, pamiętnik

Postautor: pepetrójka » piątek 17 lut 2017, 21:08

Orientuje się ktoś gdzie można dokonać zakupu tej pozycji?
Zastanawiam się ilu Zagórnych jest dziś w Grodźcu... to moje miasteczko rodzinne i w podstawówce przyjaźniłam się z dziewczyną o tym nazwisku, może to rodzina ?

Posty: 408
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 15:03

Re: Bolesław Zagórny, chłopak spod strzechy, pamiętnik

Postautor: cezar borgia » czwartek 23 lut 2017, 20:36

Niestety obecnie ta publikacja nie jest już dostępna. Ale jeśli wszystko dobrze pójdzie to może w tym roku będzie można kupić drugie wydanie :) Jednak niczego nie obiecuję bo w tej sprawie nadal jest sporo znaków zapytania.
Każdy z nas ma swoje demony....


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości