Tychy. Sztuka w przestrzeni miasta

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Tychy. Sztuka w przestrzeni miasta

Postautor: Karolina Kot » środa 22 sie 2018, 23:09

"Tychy. Sztuka w przestrzeni miasta" to rewelacyjna publikacja autorstwa pana Patryka Oczko, której towarzyszyła wystawa przetrenowana swego czasu w tyskim Muzeum Miejskim.
Wystawę przeoczyłam, a cały nakład książki, która pozbierała kilka nagród i została wydana także w języku angielskim, został wykupiony i teraz sobie mogę o tej publikacji tylko pomarzyć.

Wystawa oraz książka są podsumowaniem intensywnych badań dotyczących sztuki w przestrzeni miejskiej Tychów, prowadzonych przez Muzeum. Przedsięwzięcie stanowi pierwsze tak wnikliwe i dogłębne ujęcie tematu.
Wystawa przedstawia różnorodne przejawy sztuki, współtworzące krajobraz Tychów na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci. Począwszy od pomników powstańczych z okresu 20-lecia międzywojennego XX wieku, aż po czas obecny. Stanowi swoistą wędrówkę poprzez zmieniające się kierunki i style w sztuce a jednocześnie realia społeczne i polityczne.
Na ekspozycji zaprezentowano projekty oraz dokumentację fotograficzną dzieł z zakresu rzeźby, malarstwa monumentalnego oraz małej architektury – zarówno tych istniejących, jak i nie przetrwałych do dnia dzisiejszego.

- cytat ze strony magazynszum.pl

Książkę przejrzałam, bardzo mi się spodobała. Niestety, pozostaje mi polowanie na nią na rynku wtórnym, albo - co bardziej realne - samodzielne wyprawy i spacery po Tychach w poszukiwaniu SZTUKI. W sumie to drugie nawet mi pasuje. ;)
Załączniki
Tychy. Sztuka w przestrzeni miasta.jpg
Tychy. Sztuka w przestrzeni miasta.jpg (70.86 KiB) Przejrzano 3683 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości