Ryczów - studnia

Moderator: Velder

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Ryczów - studnia

Postautor: Karolina Kot » niedziela 21 sie 2016, 23:14

W Ryczowie (powiat zawierciański, gmina Ogrodzieniec), przy skrzyżowaniu głównych dróg, w centrum wsi, przy ulicy Ogrodzienieckiej, znajduje się odrestaurowana w 2012 roku studnia wiejska, obecnie zaopatrzona we współczesną, estetyczną obudowę. Jest to jeden z dwóch obiektów tego typu w tej miejscowości.
Kolejna, mniejsza studnia znajduje się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Leśnej.
Nie odwiedziłam jej, Archimedes tak mi dał w kość swoimi neurotycznymi problemami z zapalaniem, że wolałam nie zatrzymywać się zbyt często po drodze.

Lokalizacja
Załączniki
Studnia (1).JPG
Studnia (1).JPG (88.17 KiB) Przejrzano 5857 razy
Studnia (2).JPG
Studnia (2).JPG (44.22 KiB) Przejrzano 5857 razy
Studnia (4).JPG
Studnia (4).JPG (84.44 KiB) Przejrzano 5857 razy
Studnia (3).JPG
Studnia (3).JPG (46.56 KiB) Przejrzano 5857 razy
Studnia (5).JPG
Studnia (5).JPG (63.1 KiB) Przejrzano 5857 razy
Studnia (6).JPG
Studnia (6).JPG (43.29 KiB) Przejrzano 5857 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 98
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Ryczów - studnia

Postautor: ChickenInvaders » wtorek 23 sie 2016, 18:00

A miałem akurat jechać do Ryczowa żeby sfotografować konkretnie tę studnię ;) Czy na dole nadal widać lustro wody? Dodam, że w we wsi jest ich więcej bo oprócz dwóch wymienionych są jeszcze co najmniej 2 kolejne wyremontowane studnie( nie licząc tych pozostawionych bez opieki ) - jedna zaraz przed kościołem na ul. Armii Krajowej a druga zaraz przy jej wylocie w kierunku Ryczowa - Kolonii. Jadąc jednak dalej tą ulicą, natrafiamy na 4 studnię o której również wspominałaś.
Nihil sub sole novum, quod valde dolendum monumenta reprobi estis.

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Ryczów - studnia

Postautor: Karolina Kot » wtorek 23 sie 2016, 20:21

Przyznam, że nie przyglądałam się dokładnie wnętrzu studni i zdjęcia wykonywałam w biegu, bo pozostawiłam na poboczu odpalonego Archimedesa.
Wolałam nie gasić silnika, w przeciwnym razie być może przyszłoby mi nocować na pobliskim przystanku autobusowym.
Na szczęście mam już pewną koncepcję, co mogło się w staruszku popsuć. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 98
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Ryczów - studnia

Postautor: ChickenInvaders » środa 24 sie 2016, 11:04

Z autem mógłby być problem , ale w kwestii noclegu raczej nie byłoby kłopotu. Tutejsi mieszkańcy są bardzo gościnni ;)
Nihil sub sole novum, quod valde dolendum monumenta reprobi estis.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości