Pozycja polowa "Pszczyna" - fundamenty schronu na północ od ulicy Wodzisławskiej

Moderator: warschauer44

Posty: 27836
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Pozycja polowa "Pszczyna" - fundamenty schronu na północ od ulicy Wodzisławskiej

Postautor: Karolina Kot » czwartek 05 maja 2016, 00:32

Przyznam szczerze, że po obejrzeniu kilkunastu jednakowych "urbanów" z okolic Pszczyny, które różniły się głównie ulokowaniem strzelnicy oraz ewentualnymi śladami działań wojennych, czytelnymi na elewacjach, ten punkt wycieczki zainteresował mnie do żywego.
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim!

W kępie drzew i krzaków, znajdującej się na północ od ulicy Wodzisławskiej, uparty poszukiwacz stali i betonu będzie miał okazję obejrzeć polski schron bojowy, przy którym prace zarzucono gdy bunkier był jeszcze w budowie - i to na etapie wylewania fundamentów!
Strasznie spodobała mi się plątanina prętów zbrojeniowych (oczywiście już odciętych i wykorzystanych wtórnie) stercząca z nierównej wylewki.
Domyślam się, że podobnie mógł wyglądać zasypany dziś obiekt znajdujący się nieopodal, przy ulicy Drozdów.

Omawiane w tym wątku relikty znajdziemy w tej lokalizacji.
Zdjęcia wykonałam w kwietniu 2016 roku.
Załączniki
Fundamenty schronu (1).JPG
Fundamenty schronu (1).JPG (90.55 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (4).JPG
Fundamenty schronu (4).JPG (119.65 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (3).JPG
Fundamenty schronu (3).JPG (124.85 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (2).JPG
Fundamenty schronu (2).JPG (132.54 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (6).JPG
Fundamenty schronu (6).JPG (131.87 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (5).JPG
Fundamenty schronu (5).JPG (139.91 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (9).JPG
Fundamenty schronu (9).JPG (148.44 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (8).JPG
Fundamenty schronu (8).JPG (143.67 KiB) Przejrzano 4796 razy
Fundamenty schronu (7).JPG
Fundamenty schronu (7).JPG (127.79 KiB) Przejrzano 4796 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Pozycja polowa "Pszczyna"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości