Mierzęcice - Zadzień, składowisko bomb

Moderator: warschauer44

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Mierzęcice - Zadzień, składowisko bomb

Postautor: Karolina Kot » niedziela 16 paź 2016, 22:35

Lokalizacja mogiły
Wiesz coś może na temat tego miejsca?
Co do samych Brudzowic też mielibyśmy kilka pytań. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 00:12

Re: Mierzęcice - Zadzień, składowisko bomb

Postautor: JackDaniels » niedziela 16 paź 2016, 23:00

Leje chyba widziałem, coś mi tam mignęło, nigdy specjalnie nie interesowałem się. Trzeba zobaczyć
Co do zdjęć to tylko dokumentacja terenu, najwyżej zmniejszyć. Pochmurna pogoda, ciemno w lesie, żadnych kontrastowych przedmiotów, całość zbliżona do monochromii, najwyżej co tu można zrobić to przekonwertować na czarno-białe, dodać kontrastu i tragizmu )))

Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 00:12

Re: Mierzęcice - Zadzień, składowisko bomb

Postautor: JackDaniels » niedziela 16 paź 2016, 23:24

Zapytam o ten grób niedaleko Brudzowic, może ktoś będzie wiedział, widać że jest zadbany.
Na tej mapce co podałeś/łaś miedzy dwoma składami bomb akurat gdzie ta odnoga i leje kwadrat "poligon doświadczalny". Wątpię, co można doświadczać między dwoma składowiskami bomb w odległości od jednego i drugiego 250-300 metrów? Wysadzanie magazynów z amunicją?
Tam strzelano w innym kierunku, w kierunku Brudzowic, mniej więcej tam gdzie ten grób ))). Brudzowice częściowo wysiedlono.

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Mierzęcice - Zadzień, składowisko bomb

Postautor: Karolina Kot » niedziela 16 paź 2016, 23:29

To by się zgadzało z naszymi obserwacjami i jak najbardziej stanowiło podkładkę pod kolejne pytania.
Może strzelano w bezpieczny cel doświadczalny oddalony o wiele kilometrów dalej?
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 00:12

Re: Mierzęcice - Zadzień, składowisko bomb

Postautor: JackDaniels » poniedziałek 17 paź 2016, 01:43

Za Brudzowicami w kierunku Siewierza po prawej jest tzw. "gumownia", około 300 metrów przed Elektroluxem. Obecnie tam jakieś hurtownie. Tam były zakłady remontowe, reperowano działa, potem je testowano i kalibrowano. Strzelano kilka razy w tygodniu, pociskami bez ładunku, czymś w rodzaju jak te "bomby betonowe".
Czy był jakiś konkretny cel czy po prostu "kwadrat" w terenie gdzie mają trafić nie wiem. Wiem że w takie dni zamykano dość duży teren od wzgórza na którym Brudzowice oraz zalesiony teren poniżej. Kierunek mniej więcej jak na ten grób. Ponoć w lesie jeszcze można znależć pociski mimo że saperzy i miejscowi chłopi, zwłaszcza ci ostatni ))) posprzątali teren.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zendek - poligon doświadczalny i lotnisko "Udetfeld"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości