Punkt oporu "Bobrowniki" - komora kabli telefonicznych

Punkt oporu wzgórze 310

Moderator: warschauer44

Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Punkt oporu "Bobrowniki" - komora kabli telefonicznych

Postautor: Karolina Kot » sobota 30 maja 2015, 05:57

Nieopodal cmentarza w Bobrownikach, w znacznym oddaleniu od obiektów wchodzących w skład punktu oporu "Wzgórze 310", znajduje się malutki, jednokondygnacyjny schron techniczny, pełniący niegdyś rolę komory kabli telefonicznych oraz polowej łącznicy.
Obiekt ukryty jest w kępie drzew. By się do niego dostać przedarłam się z poświęceniem przez ogromną łąkę, porośniętą wyższymi ode mnie nawłociami. W dodatku już suchymi (odkasływałam potem ich nasiona przez około trzy godziny).
Po dotarciu na miejsce okazało się, że prowadzi do niego całkiem wygodna ścieżka, której nie zauważyłam.

Lokalizacja
Zdjęcia pochodzą z października 2011 roku.
Załączniki
Kępa drzew i morze nawłoci.jpg
Kępa drzew i morze nawłoci.jpg (40.33 KiB) Przejrzano 6169 razy
Komora kabli.jpg
Komora kabli.jpg (61.32 KiB) Przejrzano 6169 razy
Komora kabli..jpg
Komora kabli..jpg (75.5 KiB) Przejrzano 6169 razy
Wnętrze komory (1).jpg
Wnętrze komory (1).jpg (63.52 KiB) Przejrzano 6169 razy
Wnętrze komory.jpg
Wnętrze komory.jpg (56.34 KiB) Przejrzano 6169 razy
Wnętrze komory (2).jpg
Wnętrze komory (2).jpg (57.04 KiB) Przejrzano 6169 razy
Grubość ścian obiektu wskazuje, że jest to tak naprawdę schron bierny.jpg
Grubość ścian obiektu wskazuje, że jest to tak naprawdę schron bierny.jpg (83.45 KiB) Przejrzano 6169 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Punkt oporu "Bobrowniki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości