Bytom - kamieniołom "Blachówka"

Posty: 1
Rejestracja: środa 19 kwie 2017, 15:18

Re: Bytom - kamieniołom "Blachówka"

Postautor: sq9nky » środa 19 kwie 2017, 15:25

Wiesz "Velder" spodobały mi się Twoje zdjęcia, i podejście do tematu, w związku z powyższym skontaktuj się ze mną prv. a zabiorę Cię do Podziemi :)

Posty: 585
Rejestracja: piątek 04 lis 2016, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Re: Bytom - kamieniołom "Blachówka"

Postautor: Velder » niedziela 05 sie 2018, 23:07

No cóż, skontaktować nam się nie udało, ale jakby co to nadal jestem chętny obejrzeć chociaż część sztolni, jeśli ktoś posiadałby taką możliwość ;).
----
Pozostając nadal w temacie podziemi - w listopadzie zeszłego roku, krata zabezpieczająca wejście do sztolni została wymieniona na nową. Większe odstępy pomiędzy belkami mają za zadanie ułatwić nietoperzom swobodne przemieszczanie się do wnętrza sztolni.

1.jpg
1.jpg (92.22 KiB) Przejrzano 7555 razy
2.jpg
2.jpg (76.06 KiB) Przejrzano 7555 razy
3.jpg
3.jpg (38.25 KiB) Przejrzano 7555 razy
4.jpg
4.jpg (99.8 KiB) Przejrzano 7555 razy

A tutaj takie tam fotki z zimowego spaceru po górnych poziomach "Blachówki". W schyłkowych latach działalności kopalni to tutaj przeniesiono front wydobycia, kiedy główne wyrobisko znalazło się już zbyt blisko granicy rezerwatu "Segiet".

5.jpg
5.jpg (133.62 KiB) Przejrzano 7555 razy
6.jpg
6.jpg (98.63 KiB) Przejrzano 7555 razy
7.jpg
7.jpg (85.03 KiB) Przejrzano 7555 razy
8.jpg
8.jpg (115.81 KiB) Przejrzano 7555 razy
9.jpg
9.jpg (123.19 KiB) Przejrzano 7555 razy
10.jpg
10.jpg (108.2 KiB) Przejrzano 7555 razy

Posty: 585
Rejestracja: piątek 04 lis 2016, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Re: Bytom - kamieniołom "Blachówka"

Postautor: Velder » niedziela 05 sie 2018, 23:14

Ostatnio w kamieniołomie najwyraźniej sporo się działo - pojawiły się samochody terenowe, kontenery i jakieś sztuczne wykopy. Na widok tego pomyślałem - będą tu coś budować, czy jak? :shock:
A tu się okazuje, że kamieniołom stał się planem filmowym ;)

Topa, Kijowska i Simlat na planie filmu „Żelazny Most”. Zdjęcia powstają w Bytomiu.

Bytomskie Dolomity miejscem akcji filmu. To między innymi tu kręcony jest film „Żelazny most”, opowiadający współczesną historię miłosnego trójkąta, z katastrofą górniczą w tle.

–Ja się skupiłam na bardziej stronie psychologicznej, to znaczy pokazuję to przez relację między bohaterami, między ich zawirowaniami emocjonalnymi, miłosnymi. Dochodzimy tutaj do pewnego systemu wartości, który zderza się właśnie z tym charakterem pracy, z pewnym takim wyrzeźbieniem przez skałę, przez to niebezpieczeństwo – codzienną pracę jaką wykonują górnicy – mówi Monika Jordan-Młodzianowska, autor scenariusza i reżyser filmu „Żelazny most”.

W filmie grają między innymi Łukasz Simlat, Julia Kijowska oraz Bartłomiej Topa, który przygotowując się do roli zjechał pod ziemię w kopalni Wujek. –To jest piekło na ziemi. Myślę, że to jest takie miejsce, które jest nieprzyjazne człowiekowi, a jednak górnicy tam pracują. Jestem pełen podziwu, bo wykonują pracę tytaniczną, absolutnie – mówi Bartłomiej Topa, aktor. -To był bardzo dobry początek żeby wejść w zdjęcia i mieć świadomość tego, w jakim środowisku pracujemy, filmowym – nasi bohaterowie – dodaje Topa.

Sceny do filmu kręcony były między innymi także w Zabrzu i Piekarach Śląskich. Film będzie pełnometrażowym debiutem reżyserskim Moniki Jordan-Młodzianowskiej. Premiera „Żelaznego mostu” ma odbyć się pod koniec przyszłego roku.
(Sandra Hajduk)

źródło: tvs.pl
Załączniki
Blachowka jako plan filmowy (1).jpg
Blachowka jako plan filmowy (1).jpg (145.68 KiB) Przejrzano 7555 razy
Blachowka jako plan filmowy (2).jpg
Blachowka jako plan filmowy (2).jpg (145.7 KiB) Przejrzano 7555 razy
Blachowka jako plan filmowy (3).jpg
Blachowka jako plan filmowy (3).jpg (137.39 KiB) Przejrzano 7555 razy
Blachowka jako plan filmowy (4).jpg
Blachowka jako plan filmowy (4).jpg (130.33 KiB) Przejrzano 7555 razy

Posty: 1
Rejestracja: piątek 15 lis 2019, 17:31

Re: Bytom - kamieniołom "Blachówka"

Postautor: szpachla » piątek 15 lis 2019, 17:56

Witam.

Ostatnio zauważyłem że ruszyła budowa opuszczonego osiedla :shock:

Stalo opuszczone chyba z 10 lat, bez dachów w deszczu sniegu i mrozie i wygląda na to że chyba ktoś tam zamieszka :lol:

Obrazek
Obrazek


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

 

 

cron