Kalety - wiatrak

Kalety - wiatrak

Postautor: Karolina Kot » wtorek 17 lut 2015, 17:13

W jednej peryferyjnych z dzielnic miasta Kalety (powiat tarnogórski), zwanej Zieloną, na wyspie zlokalizowanej na sztucznie utworzonym zbiorniku, zasilanym przez Małą Panew, w sąsiedztwie ośrodka wypoczynkowego, znajduje się drewniany wiatrak.

Strona opisująca atrakcje Zielonej wspomina ten obiekt w następujący sposób:
Wokoło zbiornika wodnego w Zielonej przygotowano bardzo wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest znajdujący się na wyspie mniejszego stawu stary, drewniany wiatrak. Kiedyś było można go sobie wynająć i spędzić w nim noc, gdyż jego wnętrze zostało ku temu zaadaptowane. Dodatkowo do samego wiatraku trzeba było dopłynąć łódką, ponieważ między wyspą a brzegiem stawu nie istnieje żaden pomost. Miejsce to często wykorzystywano do spędzenia nocy poślubnej, a samo przepłynięcie łódką stanowiło romantyczny dodatek. Niestety w chwili obecnej wiatrak nie jest udostępniony dla wczasowiczów.

Niestety, podczas mojej wizyty nie dysponowałam łódką ani pontonem i nie udało mi się obejrzeć budowli z bliska.

Wyspa.jpg
Wyspa.jpg (95.71 KiB) Przejrzano 1735 razy
Wiatrak.jpg
Wiatrak.jpg (130.87 KiB) Przejrzano 1735 razy
Wiatrak (1).jpg
Wiatrak (1).jpg (154.68 KiB) Przejrzano 1735 razy
Wiatrak (3).jpg
Wiatrak (3).jpg (163.78 KiB) Przejrzano 1735 razy
Wiatrak (2).jpg
Wiatrak (2).jpg (125.2 KiB) Przejrzano 1735 razy
Wiatrak (4).jpg
Wiatrak (4).jpg (206.41 KiB) Przejrzano 1735 razy
Wiatrak (5).jpg
Wiatrak (5).jpg (200.08 KiB) Przejrzano 1735 razy
Wiatrak (6).jpg
Wiatrak (6).jpg (152.76 KiB) Przejrzano 1735 razy
Trzeba potrafić pływać.jpg
Trzeba potrafić pływać.jpg (108.07 KiB) Przejrzano 1735 razy
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”