Brzeżany - pałac

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Brzeżany - pałac

Postautor: buba » wtorek 13 mar 2018, 17:10

Pewnym zimowym popoludniem zajezdzamy do Brzeżan (Brzeżanów? nie wiem jak to sie odmienia). I nie wiem tez, czy owe dolnoslaskie mają cos w wspolnego z tymi ukrainskimi Brzeżanami pod Tarnopolem? Oprocz tego, ze tam tez mają ciekawe do zwiedzania ruiny? ;) Moze tu po wojnie przyjechali przesiedleńcy wlasnie stamtad? Czesto takowi mogli nadawac swoje nazwy - tak jak moj dziadek nazwał ulice w Lubinie, przy ktorej zamieszkał na jakis czas, gdy miasto bylo jeszcze prawie puste.

Tutejszy pałac jeszcze niedawno sluzyl jako mieszkania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Dzis wnetrza nie są juz w najlepszym stanie, stropy zaczynają osiadac.

Obrazek

Obrazek

Na wyzsze pietra wole sie wiec nie pchac, choc schodki sa klimatyczne.

Obrazek

Obrazek

Dawnych sprzetów pozostało niewiele, a te ktore sie jeszcze pałętają zwalone są na pryzmy i porastają pleśnią. Z okiennego parapetu przygląda sie nam święty obraz, ktoremu ktos wydłubał twarze…

Obrazek

We wszechobecnym śmietnisku mozna znalezc sporo zeszytów szkolnych, ksiażek czy ćwiczen. Zapisanych starannym, dziecinnym pismem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są tez zabawki, grzechotki. W jednym z nocników z kaczuszką jakis ptak uwił gniazdko…

Nie wiem komu sie chcialo tak mozolnie rozbijać piece na poszczegolne kafle.. Kupa roboty w tym szale zniszczenia. Nie lepiej bylo siąść i pogapic sie w niebo?

Obrazek

Wiekszosc przypalacowych budynkow tez stoi pusta.

Obrazek

Obrazek

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości