Łódź - rozebrany drewniak z ulicy Trębackiej

Moderator: Eworu

Posty: 7
Rejestracja: sobota 24 paź 2015, 21:02

Łódź - rozebrany drewniak z ulicy Trębackiej

Postautor: michart56 » piątek 30 paź 2015, 18:59

Drewniany dom stał jeszcze w zeszłym roku, zaczynał się już przechylać we wszystkie strony, wyglądał jak i reszta drewniaków ale skrywał tajemnice. Gdy rozbierano starą walącą się rudere, o której wszyscy woleli zapomnieć ja oczywiscie sfotografowałem.
Obrazek

Po dalszej rozbiórce zauważyłem ze pod deskami pod oknem były cegły, pomyślałem, że może były tam drzwi które zamurowano.
Obrazek

Jednak dalej okazało się, że dom był zbudowany z tzw. pruskiego muru, konstrucja z belek a w przerwy miedzy belkami wkłada się cegły.
Obrazek
Cegły układane na zaprawie wapiennej obite deskami z tymże, najpierw była zbijana konstrukcja a później ułożono w niej cegły stąd ślady wylewającej się zaprawy. Na grube deski była papa i elewacja z desek calowych. Cały mur miał 2 cm tynk wapienny + 13 cm cegła + deski 3cm + 2,5 cm deski calowe = 20,5 cm. Na górze było to samo a w korytarzu gdzie były chyba strome drewniane schody były same deski na konstrukcji drewnianej. Mieszkania niskie około 2,40 m. Dom wybudowany około 1926 roku.

Stropy był już w kiepskim stanie belki ze świeżo wyciętych sosnowych drzew okorowane około 16 x 16 cm nawet bez polepy.
Obrazek

Fundament jak i większosc drewniaków nie był głęboki dom stał na 5 cegłach z podsypką gruzu bo teren był podmokły po wybieraniu gliny w pobliżu dawnej cegielni.

Obrazek

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo łódzkie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości