Łódź - opuszczony budynek mieszkalno - handlowy

Moderator: Eworu

Posty: 7
Rejestracja: sobota 24 paź 2015, 21:02

Łódź - opuszczony budynek mieszkalno - handlowy

Postautor: michart56 » wtorek 27 paź 2015, 20:25

Opuszczony budynek mieszkalno - handlowy stojący w Łodzi przy ulicy Obwodowej 8 . Od dawna stoi pusty z zamurowanymi oknami, na ogniomurze od frontu widnieje napis z 1933, w którym to roku został ten dom wykończony. Dom charakterystyczny na początek lat 30 XX wieku, w środku ciekawie zaokrąglone ściany, wejście przez sień gdzie był schody na poddasze, dalej sklep i dwa pokoje. Na górze poddasze mieszkalne. W starych gazetach znalazłem ogłoszenie, że sprzedawano tam papę i środki do konserwacji dachów. Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Łódź - opuszczony budynek mieszkalno - handlowy

Postautor: Karolina Kot » wtorek 27 paź 2015, 21:05

michart56 pisze:w środku ciekawie zaokrąglone ściany

Kurcze, to już w latach trzydziestych XX wieku wygładzano rogi pomieszczeń na półokrągło butelkami, żeby się zbytnio nie trudzić?
Myślałam, że to wymysł z czasów PRL. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 7
Rejestracja: sobota 24 paź 2015, 21:02

Re: Łódź - opuszczony budynek mieszkalno - handlowy

Postautor: michart56 » wtorek 27 paź 2015, 23:22

Tak wygładzano butelkami krawędzie ścian ze sufitem, przed wojną to była taka standardowa ozdoba. W tym przypadku chodzi mi, ze wsklepie sciany był zaokrąglone całe do ściany frontowej od środka. Widziałem przez otwarte okno.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo łódzkie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości