Taczki

W dziale tym zamieszczamy interesujące przedmioty, odziedziczone po przodkach lub zakupione na giełdach staroci

Moderator: Velder

Posty: 2957
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Taczki

Postautor: buba » wtorek 15 gru 2015, 12:19

Zakupione na gieldzie staroci w Bytomiu. Stoja w przedpokoju i spelniaja role wieszaka (a raczej "leżaka") na kurtki. Weszly do skodusi i jechaly nią prawie 200 km ;)

Obrazek

Obrazek

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Taczki

Postautor: Karolina Kot » środa 16 gru 2015, 20:14

Ten rodzaj taczek nazywany jest tragaczem i osobiście wywołuje u mnie sielskie wspomnienia. ;)
Kiedy byłam dzieckiem uwielbiałam jeździć na podobnym egzemplarzu, podczas wakacji u babci na wsi.
Pamiętam, że ustrojstwo było jednak dość wywrotne na boki.

Kabaczkowi z pewnością przejażdżka tragaczem także się spodoba!
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2957
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Taczki

Postautor: buba » środa 16 gru 2015, 22:08

Kabaczkowi z pewnością przejażdżka tragaczem także się spodoba!


musi troche urosnac bo teraz by wypadala miedzy szczebelkami! :P

Posty: 2061
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 22:58

Re: Taczki

Postautor: Franek D. » poniedziałek 07 lis 2016, 23:40

Gdy byłem dzieckiem, lubiłem godzinami bawić się w kierowcę, siedząc na odwróconym do góry nogami tragaczu. Taki sam jak ma buba, służył moim rodzicom do zwożenia z pola skoszonej trawy, siana oraz słomy.
Natomiast taczkami, (takimi jak na poniższym zdjęciu ze skansenu w Nowym Sączu), zwozili z pola wykopane ziemniaki, buraki i karpiele (brukiew).
Załączniki
Taczki z sądeckiego skansenu.JPG
Taczki z sądeckiego skansenu.JPG (55.16 KiB) Przejrzano 6627 razy


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nasze skarby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości