Berlin - Instytut Anatomii

Posty: 1549
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Berlin - Instytut Anatomii

Postautor: Eworu » czwartek 08 cze 2017, 21:31

Instytut Anatomii jest flagowym obiektem Berlina znanym w całej Europie. Ogromny gmach z aulą i lodówkami na zwłoki codziennie przyciąga setki eksploratorów. Tak samo jak policję która regularnie patroluje teren wokół.

Budynek przez swoją popularność jest bardzo mocno zniszczony przez wandali, graffiti pokrywają każdą możliwą przestrzeń. Trzeba jednak pamiętać że to nie jest Polska więc mimo wszystko eksploracja jest bardzo przyjemna - wszystkie instalacje, wyposażenie robione pod wymiar, oświetlenie itp pozostało na swoim miejscu. Budynek jest dość nowoczesny, wszędzie pełno nowiutkich lamp, szaf bezpiecznikowych, serwerów których w Polsce możemy pozazdrościć. Charakterystycznym dla obiektu jest labirynt korytarzy, kilkudziesięciu klatek schodowych, przejść. Większość miejsca zajmują klasy i pracownie - w środku znajdziemy jedynie meble oraz szafy próżniowe, które ze względu iż były robione na wymiar nie nadawały się do ponownego użycia. Są tam dwie duże sale, prawdopodobnie służące za stołówkę oraz bibliotekę.

Jednym z najciekawszych pomieszczeń jest pokaźnych rozmiarów aula wykładowa - niestety częściowo spalona. Drugim w kolejności obiektem jest sala do wykładów praktycznych, gdzie na środku znajdował się stół do sekcji a wokół miejsca dla studentów.

Prawdziwe perełki kryją się w piwnicy, gdzie znajdował się magazyn ciał i organów dla użytku studentów. Ogromne urządzenia zajmują dobrych kilka metrów sześciennych. Uwieńczeniem piwnic jest stalowy stół do mycia zwłok. Poza tym znajdziemy tam jeszcze umywalnię dla studentów i całe zaplecze techniczne do chłodzenia ciał. Oczywiście wszystko kompletne na swoim miejscu.


Budynek należał do Freie Universität Berlin’s Institute of Anatomy . W 1948 roku w strefie amerykańskiej postanowiono utworzyć szkołę medyczną. Uczelnia wprowadziła się do budynku zaprojektowanego przez Oberbaurat Huntemüller 20 listopada 1949. Dalsza historia instytutu jest w języku niemieckim, dlatego pokuszę się o jej pominięcie. W 2003 roku nastąpiła fuzja z Charité Universitätsmedizin Berlin. W związku z tym uczelnie przeniosły się wspólnie do kampusu w 2005 roku, a stary budynek stał się opuszczony.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Szkoły historyczne i opuszczone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość