Książ Wielki - dom dla chudzielca

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Książ Wielki - dom dla chudzielca

Postautor: Karolina Kot » piątek 27 paź 2017, 22:18

W miejscowości Książ Wielki, położonej w powiecie miechowskim, obecnie będącej wsią, ale w przeszłości szczycącej się posiadaniem praw miejskich, przy ulicy Podwale zauważyłam ciekawy domek mieszkalny. Jest to niewielki obiekt, obecnie już niezamieszkiwany. To, czym zwrócił moją uwagę są prowadzące do niego drzwi.
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak wąskim wejściem!
Domyślać się można, że właściciele tego skromnego domostwa raczej nie byli osobami cierpiącymi z powodu otyłości.

Zdjęcia wykonałam we wrześniu 2017 roku.
Oczywiście zapomniałam dokonać pomiarów, chociaż stosowne instrumentarium z centymetrową podziałką i logo IKEA miałam akurat przy sobie. :oops:
Załączniki
Domek z wąskimi drzwiami (1).JPG
Domek z wąskimi drzwiami (1).JPG (59.83 KiB) Przejrzano 4027 razy
Domek z wąskimi drzwiami (4).JPG
Domek z wąskimi drzwiami (4).JPG (41.77 KiB) Przejrzano 4027 razy
Domek z wąskimi drzwiami (2).JPG
Domek z wąskimi drzwiami (2).JPG (25.17 KiB) Przejrzano 4027 razy
Domek z wąskimi drzwiami (3).JPG
Domek z wąskimi drzwiami (3).JPG (25.39 KiB) Przejrzano 4027 razy
Domek z wąskimi drzwiami (5).JPG
Domek z wąskimi drzwiami (5).JPG (40.05 KiB) Przejrzano 4027 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Książ Wielki - dom dla chudzielca

Postautor: Karolina Kot » czwartek 13 lip 2023, 22:42

No i olśniło mnie.
To jest oczywiście pojedyncze skrzydło tradycyjnych, dwuskrzydłowych, małopolskich drzwi wejściowych do domu. W chałupie u mojej Babci były właśnie takie.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości