Jaworzno - Jeleń, nawiedzony dom

Proszę podchodzić do tego działu z przymrużeniem oka

Moderator: Eworu

Jaworzno - Jeleń, nawiedzony dom

Postautor: Karolina Kot » niedziela 28 sty 2018, 22:44

Przy rynku w Jeleniu, niegdyś odrębnej miejscowości, dziś będącej jedną z peryferyjnych dzielnic Jaworzna, pod numerem 24 znajduje się okryty miejską legendą przedwojenny dom mieszkalny.
Według bardzo różnych przekazów od lat budynek miał przechodzić z rąk do rąk, a kolejne rodziny, które próbowały w nim mieszkać opuszczały swoje lokum bardzo szybko, niejednokrotnie w środku nocy.
Nie do końca wiadomo, co takiego przytrafiało się tym ludziom, wśród okolicznych mieszkańców krążą jednak plotki o "zjawie", która jakoby najbardziej upodobała sobie strych obiektu.

Wbrew temu, co można by oczekiwać na miejscu okazuje się, że dom jest zadbany i sprawia całkiem sympatyczne wrażenie. Posiada drewniane okiennice, ładną elewację, w oknach czyste firanki. Wygląd zawdzięcza obecnemu właścicielowi, który zakupił obiekt i - wykorzystując opowieści o nim krążące - zaadaptował go na potrzeby "escape room". Za opłatą śmiałkowie mogli wynająć budynek i spędzić w jego wnętrzu noc, rozwiązując przygotowane zagadki.
Podobno chętnych na tego typu ekstremalną formę rozrywki nie brakowało, ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu właściciel zawiesił działalność.
Budynek po raz kolejny wystawiony został na sprzedaż.

Zdjęcia wykonałam w styczniu 2018 roku.
P.S. Kurcze, chyba faktycznie z tym domem coś jest na rzeczy, nie ma się co śmiać i w ogóle "przebacz mi Brunhildo", bo podczas próby zamieszczenia zdjęć do tego wątku uporczywie wyskakiwał mi komunikat "błąd HTTP". :o :o
Załączniki
Nawiedzony dom (1).JPG
Nawiedzony dom (1).JPG (71.37 KiB) Przejrzano 878 razy
Nawiedzony dom (2).JPG
Nawiedzony dom (2).JPG (50.72 KiB) Przejrzano 878 razy
Nawiedzony dom (3).JPG
Nawiedzony dom (3).JPG (103.06 KiB) Przejrzano 878 razy
Nawiedzony dom (6).JPG
Nawiedzony dom (6).JPG (117.72 KiB) Przejrzano 878 razy
Nawiedzony dom (5).JPG
Nawiedzony dom (5).JPG (46.16 KiB) Przejrzano 878 razy
Nawiedzony dom (8).JPG
Nawiedzony dom (8).JPG (66.97 KiB) Przejrzano 878 razy
Nawiedzony dom (7).JPG
Nawiedzony dom (7).JPG (62.05 KiB) Przejrzano 878 razy
Nawiedzony dom (4).JPG
Nawiedzony dom (4).JPG (67.14 KiB) Przejrzano 878 razy
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nawiedzone domy”