Zawiercie - Spółdzielnia Inwalidów "Warta"

Moderator: Eworu

Posty: 1875
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Zawiercie - Spółdzielnia Inwalidów "Warta"

Postautor: Eworu » czwartek 21 wrz 2017, 16:06

Dawna "Warta" to dziś jedynie ruina pośrodku bloków. Lokalsi piwkujący we wnętrzu skutecznie odstraszyli mnie od robienia większej ilości zdjęć - może kiedyś wrócę, choć nie spodziewam się w środku niczego ciekawego poza śmieciami. Budynek produkcyjny został postawiony na miejscu dawnego boiska "Warty", drużyny piłkarskiej powiązanej z przemysłem żelaznym Zawiercia. W zakładzie produkowano puszki do olejów, smarów a także metalowe zakrętki. Jako że zakład znajduje się dosłownie na zapleczu odlewni można z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać że surowce brali właśnie z niej - jak i samych pracowników. Spółdzielnia została założona w PRL-u, przynajmniej w latach 70-tych jeśli nie wcześniej. Swoją upadłość ogłosiła w 2004 roku i pewnie od tego czasu budynki stoją opuszczone. Sama firma przetrwała - pod zmienioną nazwą jako FOB produkuje metalowe zakrętki po dziś dzień kilka ulic dalej.
Załączniki
1 (24).jpg
1 (24).jpg (106.16 KiB) Przejrzano 6807 razy
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2017, 23:17
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Zawiercie - Spółdzielnia Inwalidów "Warta"

Postautor: czyzyklat20 » niedziela 17 mar 2019, 05:07

Chętnie podeślę zdjęcia środka :D :D

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zawiercie - Spółdzielnia Inwalidów "Warta"

Postautor: Karolina Kot » niedziela 17 mar 2019, 07:24

Zapraszamy!
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2017, 23:17
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Zawiercie - Spółdzielnia Inwalidów "Warta"

Postautor: czyzyklat20 » poniedziałek 04 maja 2020, 00:29

Niestety już została kupa gruzu po byłej spółdzielni inwalidów... Może i z drugiej strony dobrze, nie będzie straszyć :roll:


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości