Mielec - nieczynna cegielnia

Posty: 310
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 09:54

Mielec - nieczynna cegielnia

Postautor: reporter » czwartek 03 wrz 2015, 20:05

Budynek pilnowany jest zarówno przez właściciela jak i psy, co utrudnia nieco wejście w jego wnętrza.
Cały kompleks zachowany jest w dobrym stanie technicznym. Będąc wewnątrz nie odnosi się wrażenia, że cegielnia od kilkunastu lat nie funkcjonuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Mielec - nieczynna cegielnia

Postautor: Karolina Kot » czwartek 03 wrz 2015, 20:27

Zachowany w tak dobrym stanie piec kręgowy typu Hoffman to dziś prawdziwa perełka.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 310
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 09:54

Re: Mielec - nieczynna cegielnia

Postautor: reporter » czwartek 03 wrz 2015, 21:03

Zapewne dzięki temu, że właściciel tej cegielni zamieszkuje nieopodal.

Miałem dość ciekawą przygodę związaną z eksploracją tego miejsca. To tutaj dostałem możliwość przekonania się jak numery rejestracyjne samochodu mogą zmienić decyzje co niektórych.
Z racji tego, że niewielki parterowy budynek, który niegdyś zapewne wchodził w kompleks, służy obecnie jako dom mieszkalny właścicielowi cegielni, zmuszeni byliśmy poprosić o wejście.
Po standardowych pytaniach, skąd jesteście, po co focić, czy nie lepiej fotografować motyle - po lawinie pytań otrzymaliśmy zgodę.
Niestety, nasza radość nie trwała długo. Ledwo weszliśmy do wnętrza, jeszcze nie zdążyliśmy uzbroić statywów w aparaty, jak w drzwiach pojawiła się krępa, niska postać ubrana w białą koszulę wypuszczoną na wierzch spodni - to był właściciel. Bez żadnej dyskusji, kazał nam się wynosić. A wszystko poszło o rzeszowskie tablice rejestracyjne mojego samochodu - nie dał wiary w nasze zapewnienie że jesteśmy "tubylcami".


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo podkarpackie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości