Dwa Pytania od Początkującego Eksploratora

Czyli współczesne, opuszczone obiekty - jednym słowem URBEX

Moderator: Eworu

Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 18:50

Dwa Pytania od Początkującego Eksploratora

Postautor: katakan » poniedziałek 19 cze 2017, 19:04

Witam,Dopiero Założyłem konto na tym forum,gdyż zaciekawiła mnie Sekcja z urbexem i sam chciałbym zacząć takie eksploracje (oczywiście z gotową ekipą,wiem że samemu nie powinno się eksplorować).Jednak przed tym chciałem zadać 2 krótkie pytania do doświadczonych eksploratorów,mianowicie :
- Jak często w opuszczonych placówkach spotykacie się z bezdomnymi lub zwierzętami ?
- A jeżeli do takiego spotkania dochodzi, jak sobie z nimi radzicie (trapi mnie lęk przed spotkaniem jakiegoś zdziczałego psa bądź właśnie bezdomnych) ?
Z góry dziękuje za wszelkie udzielone odpowiedzi bądź rady

:)

Posty: 27919
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Dwa Pytania od Początkującego Eksploratora

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 19 cze 2017, 19:10

Osobiście najbardziej nie lubię martwych lisów, mam do nich uraz.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1875
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dwa Pytania od Początkującego Eksploratora

Postautor: Eworu » poniedziałek 19 cze 2017, 20:57

Cześć, witamy na forum :)
Jeśli chodzi o dzikie zwierzęta to nie powinieneś mieć większych obaw - ja nigdy nie spotkałem. Chyba że liczyć dziki w lesie przez który przechodziliśmy dostając się na miejscówkę ;).
Wyjątek stanowią zwierzęta z Pstrąża, no ale byliśmy tam o 1 w nocy więc Tobie to chyba nie grozi. Zwierzęta możesz jedynie spotkać w obiektach typu schrony, bunkry, sztolnie wyrobiska. Zazwyczaj wystarczy zrobić hałas na wejściu by wypłoszyć je ze środka - ale tak jak mówiłem nigdy nie spotkałem.

Inna sprawa to psy stróżujące, ale zazwyczaj da się je zauważyć przed wejściem za siatkę - a przez nią nigdy nie przeskakują. Osobiście też nigdy nie miałem z nimi bliższego spotkania.
Bezdomni się zdarzają to fakt. Jak do tej pory spotkałem ich z 5 razy na ponad 400 odwiedzonych obiektów, nie licząc rewizyt. Zawsze byli przyjaźni lub obojętni - jedyne czego chcieli to święty spokój. Problem zaczyna się w momencie gdy są pod wpływem alkoholu lub narkotyków - wtedy najlepiej wycofać się "po angielsku". Mi się nigdy to nie zdarzyło, ale wiem od innych eksploratorów że jest to możliwe - aczkolwiek raczej w większych ośrodkach miejskich typu Warszawa Poznań. Musisz pamiętać że te miejsca to dla nich ich dom, i tak samo jak my nie przebywamy tam do końca legalnie, tak samo i oni tam nie mieszkają oficjalnie. Dlatego nie chcą stracić dachu nad głową robiąc niepotrzebny hałas zwracając uwagę postronnych. Jeśli wiesz że jakiś obiekt jest przez nich zamieszkany po prostu wybierz się tam gdy są "w terenie" (po 11, 12). Nie raz widziałem ich legowiska, ale nie spotkałem osobiście dzięki temu że wybrali się szukać obiadu na miasto.

Warto zawsze mieć odłożone kilka drobnych w futerale aparatu w razie potrzeby - ja trzymam odłożone od 1,5 roku i nigdy jeszcze nie użyłem :p.
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Dwa Pytania od Początkującego Eksploratora

Postautor: Dawid_FSO » środa 21 cze 2017, 11:02

A więc tak co do dzikich zwierząt najlepiej nie wchodzić sobie w drogę jednak gdy już do tego dojdzie w ostateczności sprawdza się najtańszy gaz pieprzowy.
Jeśli chodzi o bezdomnych są oni zazwyczaj nieszkodliwi często skłonni do rozmowy itp.
Najbardziej trzeba uważać na grupę tzw pseudo eksploratorów oni juz potrafią być niebezpieczni najlepiej takim nie wchodzić w drogę.
Podczas zwiedzania trzeba też nastawić się na znalezienie zwłok. Sam tego doświadczyłem i wiem że trzeba się na to psychicznie przygotować gdy wchodzi się do jakiegoś obiektu.
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa

Posty: 2
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 11:36

Re: Dwa Pytania od Początkującego Eksploratora

Postautor: yezozwierz » poniedziałek 26 cze 2017, 09:25

Dawid, jakto zwłok :D ? Ludzkich? Rozumiem zwierząt, to się zdarza i to całkiem normalne..

Jeszcze co do bezdomnych - często "jawnym" jest fakt zamieszkiwania przez nich jakiegoś obiektu - na taką okazję zaopatrzyliśmy się w piwo, ale na miejscu okazało się że trwa tak gruba impreza połączona z awanturą że uciekaliśmy gdzie pieprz rośnie ;)

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Dwa Pytania od Początkującego Eksploratora

Postautor: Dawid_FSO » wtorek 27 cze 2017, 09:51

No ludzkich ludzkich. I trzeba być na to psychicznie przygotowanym podczas zwiedzania opuszczonych miejsc :)
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Eksploracja miejska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość