Prudnik - elewator zbożowy :-)

Czyli browary, gorzelnie, cegielnie, wieże ciśnień, kuźnie, wapienniki i inne zabytki związane z szeroko pojętym przemysłem
Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Prudnik - elewator zbożowy :-)

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 24 kwie 2017, 12:31

Dziś odkryłam ze zdumieniem, że ostatnio "w internetach" niezwykłą popularnością cieszą się elewatory, a to za sprawą strony Najpiękniejsze Elewatory Zbożowe. Nie powiem, też mnie wciągnęła.
Wygląda na to, że pasjonatów zafascynowanych zbożem i mąką jest znacznie więcej, niż mi się początkowo wydawało. :D

Zakład z Prudnika góruje ponad miastem i nie sposób go przeoczyć. Zdominował panoramę i zdeklasował nawet wieże zabytkowych kościołów. Jest czynny, znajduje się przy ulicy Meblarskiej. Jego wschodni budynek, niższy, wygląda na starą, niemiecką robotę, betonowe silosy powstały już po wojnie.

Zdjęcia wykonałam w kwietniu 2017 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Elewator (1).JPG
Elewator (1).JPG (76.56 KiB) Przejrzano 5830 razy
Elewator (4).JPG
Elewator (4).JPG (98.75 KiB) Przejrzano 5830 razy
Elewator (2).JPG
Elewator (2).JPG (72.29 KiB) Przejrzano 5830 razy
Elewator (3).JPG
Elewator (3).JPG (77.66 KiB) Przejrzano 5830 razy
Elewator (6).JPG
Elewator (6).JPG (40.41 KiB) Przejrzano 5830 razy
Elewator (5).JPG
Elewator (5).JPG (67.59 KiB) Przejrzano 5830 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Prudnik - elewator zbożowy :-)

Postautor: Karolina Kot » wtorek 02 maja 2017, 14:43

Tadaaam! Nasz elewator został celebrytą. :mrgreen:
Moje zdjęcie trafiło na popularną stronę "Najpiękniejsze elewatory zbożowe".
Niech nam żyją Przodownicy Przemysłu Zbożowego! Przez współzawodnictwo do dobrobytu mas pracujących!
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zabytki techniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości