Będzin - grób weterana Ignacego Kaczmarskiego

Posty: 27952
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Będzin - grób weterana Ignacego Kaczmarskiego

Postautor: Karolina Kot » środa 14 wrz 2016, 21:26

Na cmentarzu należącym do sosnowieckiej parafii pw. świętego Tomasza, znajdującym się przy ulicy Małobądzkiej w Będzinie, natrafiłam na piękny nagrobek weterana Powstania Styczniowego, pana Ignacego Kaczmarskiego.
Bohater ten zmarł w sędziwym wieku 92 lat, w dniu 12 listopada 1937 roku - doczekał więc tego, o co w młodości walczył.
Mogiłę zaopatrzono w piękny medalion z którego spogląda na przechodniów budzący respekt starszy, wąsaty pan o zmęczonym spojrzeniu. Uwagę przykuwa zwłaszcza piękna czapka z orzełkiem, którą starszy pan nosi na głowie.
Osobiście nie mogłam się powstrzymać, żeby zasalutować zmarłemu.

Zdjęcia wykonałam we wrześniu 2016 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (1).JPG
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (1).JPG (52.8 KiB) Przejrzano 4461 razy
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (2).JPG
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (2).JPG (70.8 KiB) Przejrzano 4461 razy
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (5).JPG
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (5).JPG (88.33 KiB) Przejrzano 4461 razy
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (4).JPG
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (4).JPG (118.22 KiB) Przejrzano 4461 razy
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (3).JPG
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (3).JPG (81.17 KiB) Przejrzano 4461 razy
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (7).JPG
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (7).JPG (64.89 KiB) Przejrzano 4461 razy
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (6).JPG
Ignacy Kaczmarski, weteran Powstania Styczniowego (6).JPG (32.48 KiB) Przejrzano 4461 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości