Strona 1 z 1

Dąbrowa Górnicza - Ząbkowice, amfiteatr

: sobota 16 sty 2016, 22:57
autor: Karolina Kot
Opuszczony amfiteatr, wybudowany w okresie PRL, przy Alei Zwycięstwa w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach.
Zdjęcia wykonałam w styczniu 2016 roku.
Lokalizacja

Re: Dąbrowa Górnicza - Ząbkowice, amfiteatr

: wtorek 10 lip 2018, 20:40
autor: Eworu
Dziś w dąbrowskim BIP-ie po zagorzałej dyskusji oponentów politycznych i obietnicach wyborczych na facebooku na temat ww. obiektu został przedstawiony przez Urząd Miejski projekt rewitalizacji tego miejsca obejmujący wyburzenie amfiteatru , postawieniu w jego miejsce sceny, zrewitalizowaniu widowni, budowy placu zabaw, siłowni pod chmurką, parku linowego i trampolin, ścieżki edukacyjnej po mokradłach.

Re: Dąbrowa Górnicza - Ząbkowice, amfiteatr

: środa 26 wrz 2018, 09:41
autor: Karolina Kot
Trochę szkoda burzyć, tyle już innych rzeczy wyburzono w Ząbkowicach ostatnio.
A sam amfiteatr wygląda bardzo malowniczo, niemal jak antyczna budowla.
Zdjęcia wykonałam wiosną 2018 roku, fotki z drona są autorstwa Fali.

Re: Dąbrowa Górnicza - Ząbkowice, amfiteatr

: niedziela 31 mar 2019, 21:27
autor: Karolina Kot
Po amfiteatrze nie ma już śladu. W zamian powstanie scena i nowoczesne siedziska


Nie ma już amfiteatru w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach. W miejscu muszli koncertowej i widowni pojawią się terenowa scena, plac zabaw i siłownia terenowa.
Dyskusja o konieczności modernizacji obiektu lub jego wyburzeniu toczyła się w Dąbrowie Górniczej od co najmniej 10 lat. W dzielnicy odbyły się warsztaty z architektem, przez moment remont ząbkowickiej muszli był nawet w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta. Mieszkańcy niemal co roku zgłaszali też projekty dotyczące podupadającego obiektu do budżetu partycypacyjnego.

Amfiteatr w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach został wyburzony
W końcu w 2017 roku do realizacji został wybrany projekt budowy sceny i siedzisk w miejscu amfiteatru. Projekt przewiduje także nowe oświetlenie, urządzenia dla dzieci i plenerową siłownię. Wartość prac wyceniono na ponad 300 tysięcy złotych. Wiadomo, że ma to być pierwszy etap metamorfozy przestrzeni po amfiteatrze. Kolejnym krokiem mają być nasadzenia żywopłotu wokół terenu oraz pomost edukacyjny z balustradą i wyłożenie ścieżek kostką brukową.


Źródło