Olkusz - dom właścicieli wapiennika

Moderator: Eworu

Olkusz - dom właścicieli wapiennika

Postautor: Eworu » niedziela 17 kwie 2016, 21:25

Dom ten należy do właściciela wapiennika opisanego tutaj viewtopic.php?f=53&p=12856#p12856

Przez chwilę zastanawiałem się czy nie dać go do tematu nawiedzonych domów, bo aura w środku jest okropna. Dom Zły to dobre określenie...
Generalnie jest bardzo dziwny- w zwykłych pokojach nie ma prawie nic, a w ciasnych klitkach wręcz zatrzęsienie. Pokoje mimo iż nie było w nich szabru-kable nadal na swoim miejscu-są w tragicznym stanie. Do tego w środku znajduje się mnóstwo pozostałości po mieszkańcach, głównie dzieciach. I są to rzeczy współczesne-tak sprzed 10 lat maksymalnie. I to nie takie beznadziejne...
Dom składa się z kilku części-warsztatu, garażu, piwnicy, części mieszkalnej i poddasza.
Szoku dostajemy jeszcze zanim wejdziemy do domu. Prawie dostałem zawału gdy coś zapiszczało mi pod nogą a potem spojrzałem w dół...
Obrazek
W piwnicy nie ma zbyt dużo ciekawych rzeczy. Trochę książek, rowerek dziecięcy, piec, meble i to co generalnie w piwnicy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W garażu również mnóstwo szpeju-bez szału
Obrazek
Spiżarka pełna przetworów-a z niej wejście do domu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tam było znośnie. Ale parter to już inny świat. Niby pusty, ale...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I tu spore zdziwko-szczególnie jak weszłem do środka. Na drzwiach nowiutkie, śnieżnobiałe kartki "Alkoholu nieletnim nie sprzedajemy"...
Obrazek
Obrazek
Jezus z urwaną ręką-to dobry znak?
Obrazek
Obrazek
I kolejny pokój, kuchnia. Teoretycznie możecie powiedzieć że ktoś wszedł i to napisał...
Obrazek
Ale teraz zobaczcie że na drugiej ścianie część napisu jest zasłonięta obrazkiem, a sam napis wygląda jakby był po farbą która opadła....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I spora niespodzianka-nowiutki wózek?!
Obrazek
W części warsztatu znajdowały się papieru dotyczące wapiennika-było ich bardzo dużo. Całego warsztatu nie zwiedziłem bo wspinaczka po deskach była zbyt ryzykowna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tam bez ręki, tu bez głowy
Obrazek

Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Re: Olkusz - dom właścicieli wapiennika

Postautor: Eworu » czwartek 05 maja 2016, 21:26

Już wiem skąd ta zła aura.
Przeanalizowałem wszystko dziś na wykładzie z potrójnego całkowania.
Jedyne co zostało w środku to rzeczy dziecięce. Nie ma tego na zdjęciach ale pamiętam że na półce w szafce leżały jeszcze ułożone w kostkę ubranka. Jedynie pokoje z plakatami wyglądają tak jakby ktoś rzeczywiście kiedyś tam mieszkał. Reszta jest nienaturalnie pusta.

Mieszkańcom musiało umrzeć dziecko. Nie mogąc pogodzić się ze stratą, gdy wszystko w starym domu przypominało im dziecko wyprowadzili się zostawiając wapiennik. Zabawki też przypominały im o dawnych chwilach, więc jako jedyne zostały w środku. Nie zdziwiłbym się gdyby to w pokoju dziecka stała się tragedia-figurka Jezusa i obraz matki Boskiej tylko w tym jednym pomieszczeniu przy braku sakraliów w reszcie domu coś może znaczyć.

Re: Olkusz - dom właścicieli wapiennika

Postautor: Eworu » poniedziałek 04 lip 2016, 21:57

Pewien czas temu wróciłem do budynku i zaktualizowałem zdjęcia. Tym razem nie odważyłem się już na samotną eksplorację.
Idąc w jego stronę minąłem dwóch facetów z aparatem i statywem-czyżby zaglądali na nasze forum? Część rzeczy na zewnątrz była przestawiona, aczkolwiek środek nie naruszony.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Małopolskie”