Słoneczna zagadka

Posty: 27824
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Słoneczna zagadka

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 09 mar 2015, 00:11

Gdzie w Krakowie znaleźć można taki ładny zegar słoneczny?
Załączniki
Zagadkowy zegar.JPG
Zagadkowy zegar.JPG (60.75 KiB) Przejrzano 10821 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 77
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 08:14

Re: Słoneczna zagadka

Postautor: Klimek » poniedziałek 09 mar 2015, 08:02

Tam jest truskawka? ;) Czy to mur kościoła?

Posty: 27824
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Słoneczna zagadka

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 09 mar 2015, 19:22

Tak, to obiekt sakralny, ale raczej nie ma tam żadnego owocu, przynajmniej w dosłownym znaczeniu tego słowa. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 20:00

Re: Słoneczna zagadka

Postautor: Kumari » poniedziałek 09 mar 2015, 20:53

Ani chybi Klasztor Sióstr Wizytek. Widzę, że muszę uzupełnić dane w pewnym skorowidzu zegarów :) Jakkolwiek by nie było - porządek musi być :)

Posty: 27824
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Słoneczna zagadka

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 09 mar 2015, 21:21

Brawo, Kumari! Prawidłowa odpowiedź. :)
I zgadzam się, że porządek musi być. Zagadkę zamieściłam trochę specjalnie, bo obiektu nie było w pewnym skorowidzu.
Wiele wody upłynie w Wiśle, zanim tutaj powstanie podobny zbiór.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 20:00

Re: Słoneczna zagadka

Postautor: Kumari » wtorek 10 mar 2015, 18:16

Dzięki :) Pozwolę sobie na małe sprostowanko. Zegar w owym skorowidzu był, ale pod hasłem Kraków - klasztor, ponieważ osoba, która go zamieściła nie pamiętała jaki to był klasztor, a ja z lenistwa nie sprawdziłam :oops: Ale wczoraj uzupełniłam.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zagadki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość