Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Posty: 2499
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Postautor: Gniewko » wtorek 08 wrz 2015, 15:24

Zanim napiszę, gdzie znajduje się miejsce na lidarowym zdjęciu chciałbym Was wszystkich poprosić o jakieś skojarzenia. ślęczę nad tym miejscem już od pięciu lat i staram się sobie wmówić, że kiedyś "coś" tam było...
Załączniki
1.png
1.png (201.84 KiB) Przejrzano 12451 razy
Maciej Rodziewicz

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Postautor: Eworu » środa 09 wrz 2015, 15:57

Jak dla mnie wygląda to jak jakiś gród,może bunkier?. Wygląda to tak jakby ktoś zrobił w północno-wschodnim narożniku jakiegoś wzgórza obwarowanie w kształcie kąta prostego, a na południowo-zachodnim półkoliste.
Ja swoją zagadkę też mam choć jest bardzo niewyraźna. Co wam to przypomina? Potem podam co to MA przypominać :D
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Postautor: Karolina Kot » środa 09 wrz 2015, 20:06

Swego czasu szukaliśmy w pobliżu elementu zaznaczonego przez Eworu Zagłębiowskiego Zaginionego Miasta. :mrgreen:
Oto artykuł o tym miejscu, napisany przez Conana i przeze mnie dla portalu Mapa Kultury.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2499
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Postautor: Gniewko » środa 09 wrz 2015, 20:53

twoje Karolina to rynek Kantora+Mirskiego? moje to wzgorze za murem Raczynskich
Maciej Rodziewicz

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Postautor: Karolina Kot » środa 09 wrz 2015, 21:06

Rzeczywiście, Twoje wzgórze posiada coś na kształt wału, ale w okolicy jest wiele lepszych miejsc na budowę ośrodka obronnego.
Być może taki wał usypali rolnicy, odrzucając wyorane kamienie? Niemniej jednak należy tam zajrzeć.

A Eworu rzeczywiście pisał o Wiesiółce. W dokumentach traktujących o tej wsi wspominane jest fortalicjum. Ale osobiście wydaje mi się, że zmiotła go budowa torowiska.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2499
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Postautor: Gniewko » środa 09 wrz 2015, 21:20

mysle, ze to wzgorze to cmentarz. stary. moze arianski.
Maciej Rodziewicz

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zagadka, na którą sam nie znam odpowiedzi

Postautor: Eworu » środa 09 wrz 2015, 23:34

To właśnie ma być rynek tego zaginionego miasta. Od roku mi to nie daje spokoju i też od roku nie zbadałem tego miejsca. Może kiedyś...
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zagadki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości