Cementownia Grodziec - wspomnienia

Strażnicy Czasu i ich roześmiane buzie na żywo
Posty: 1875
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cementownia Grodziec - wspomnienia

Postautor: Eworu » piątek 13 sty 2017, 16:11

https://www.facebook.com/events/591267047739562/

Chciałbyś posłuchać opowieści ludzi, którzy niegdyś pracowali w pierwszej na ziemiach polskich cementowni? A może interesujesz się zabytkami techniki? Dołącz do spotkania, zamknij oczy i posłuchaj o czasach świetności cementowni Grodziec. Bo na pewno będzie o czym.


4 luty, 16-19. OSP Grodziec
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Cementownia Grodziec - wspomnienia

Postautor: Karolina Kot » piątek 13 sty 2017, 16:20

Chciałabym posłuchać.
Postaram się zajrzeć.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1875
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cementownia Grodziec - wspomnienia

Postautor: Eworu » sobota 04 lut 2017, 22:50

Byłem :D. Generalnie spotkanie bardzo fajne, dowiedziałem się dużo nowych informacji - i to tych pomijanych czyli czemu właściwie cementownia została zamknięta, jak wyglądało to "pękanie" od robót podziemnych i co działo się zaraz po opuszczeniu. Wszystko opiszę w wątku cementowni. Jedyne forma nie do końca przypadła mi do gustu - siedzieliśmy w 20 osób w ogromnej sali która pomieściłaby pewnie z 200 oraz była to jedynie rozmowa, bez pokazywania budynków na projektorze, archiwalnych zdjęć itp.
Ale generalnie jak najbardziej na plus :). Dziękuje organizatorom - Wolny Grodziec (Piotr Winiarz)
Załączniki
1 (1).jpg
1 (1).jpg (71.02 KiB) Przejrzano 4724 razy
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 1875
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cementownia Grodziec - wspomnienia

Postautor: Eworu » wtorek 07 lut 2017, 23:55

Pozwolę sobie umieścić kilka fotek ze spotkania autorstwa Robert Kowenia Będzin w starej i nowej fotografii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Forumowe Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości