EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2016

Strażnicy Czasu i ich roześmiane buzie na żywo
Posty: 108
Rejestracja: piątek 17 kwie 2015, 20:46

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2016

Postautor: Bellicus » niedziela 11 wrz 2016, 10:31

Trwają EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA. Co roku we wrześniu organizatorzy udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności zabytki i miejsca kultury, przygotowują festyny, jarmarki, imprezy plenerowe, inscenizacje, turnieje rycerskie, wystawy, odczyty naukowe, konkursy, spotkania z twórcami kultury i wiele innych imprez o różnorodnym charakterze.
Kilka imprez już się odbyło zanim się zorientowałem, na szczęście potrwają cały wrzesień wiec nic straconego. Może wspólnie wybierzemy się do jakiegoś udostępnionego z tej okazji obiektu?
Program i kalendarium pod adresem http://edd.nid.pl/

Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2016

Postautor: Karolina Kot » niedziela 11 wrz 2016, 11:40

No proszę!
I właśnie dowiedziałam się o istnieniu Muzeum Mleczarstwa w Królówce koło Nowego Wiśnicza oraz o Muzeum Garncarstwa w Regulicach.

A pomysł ze spotkaniem bardzo mi się spodobał, zwłaszcza gdyby było ono połączone z wyprawą do skansenu w Nowym Sączu w niedzielę, w dniu 18 września. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Forumowe Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości