Żydowski kalendarz

Forum na każdy temat (ale bez przesady) :-)
Posty: 27967
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Żydowski kalendarz

Postautor: Karolina Kot » czwartek 21 wrz 2017, 20:42

Wczoraj, czyli w dniu 20 września 2017 roku, nie miałam zbyt dużo czasu dla siebie. Wpadłam do domu tylko na moment i zaraz ruszyłam w dalszą podróż po Polsce. Mijając w biegu windę kątem oka rzuciłam do skrzynki pocztowej. Wewnątrz czekało samotnie pogięte awizo.

Pocztę mam rzut beretem od domu, więc przesyłkę odebrałam błyskawicznie.
Ze zdumieniem dostrzegłam na dużej kopercie niebieski znaczek z menorą, pieczątkę z nazwą Tel Awiwu i napisane odręcznie jakieś zupełnie niezrozumiałe dla mnie szlaczki.
Okazało się, że otrzymałam prezent z Izraela: kolorowy kalendarz na żydowski nowy rok, który właśnie się rozpoczynał!

Prezent okazał się być radosny i bardzo kolorowy. Poszczególne miesiące na stronach kalendarza zaopatrzono w obrazy autorstwa pani Malcah Zeldis, artystki tworzącej w nurcie mojej ulubionej "sztuki naiwnej". Rysunki przedstawiały poszczególne żydowskie święta.
Na końcu kalendarza umieszczono dodatkowo godziny rozpalania świec dla poszczególnych stref czasowych.
- Ej! A dlaczego tam są wymienione tylko piątki?
- No pomyśl chwilę.


Niespodziewany prezent tak bardzo mnie ucieszył, że zapragnęłam się nim pochwalić i przy okazji życzyć wszystkim dobrego Nowego Roku 5778, który według rachuby żydowskiej (liczonej "od stworzenia świata") rozpoczął się właśnie dziś.
Niech będzie lepszy! :)
Załączniki
Kalendarz (1).JPG
Kalendarz (1).JPG (83.95 KiB) Przejrzano 3357 razy
Kalendarz (2).JPG
Kalendarz (2).JPG (75.22 KiB) Przejrzano 3357 razy
Kalendarz (3).JPG
Kalendarz (3).JPG (49.81 KiB) Przejrzano 3357 razy
Kalendarz (4).JPG
Kalendarz (4).JPG (57.56 KiB) Przejrzano 3357 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości