Gdów – dyskusja o pomniku na Rynku

Forum na każdy temat (ale bez przesady) :-)
paw
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 00:54

Re: Gdów – pomnik na Rynku

Postautor: paw » wtorek 23 maja 2017, 21:00

Nie wiem jaką "inną tabliczkę" umieszczono na tym pomniku wcześniej. Nie wiem o co Ci chodzi z tą "inną tabliczką". Ale oczywiście masz rację - pomniki należy chronić przed wszelkim zawłaszceniem, podczepianiem się. Czy w Gdowie może być tylko jeden pomnik ? Niech pan z Izraela wybuduje pomnik i tam układa kamyki. A pan z Izraela przyszedł pod pomnik jak z piwiarni albo w drodze do piwiarni - w T-shircie, ze swoją tabliczką.. Zapomniał nie tylko ubrać się odpowiednio do miejsca, ale zapomniał o kwiatach czy choćby o zniczach. A może najzwyczajniej w świecie nie było dla kogo przynieść tu kwiatów czy zniczy.. Bo ci wymienieni z imienia i nazwiska to goje i przecież nie zgineli w Bełżcu. Więc póki co T-shirt wystarczy.
Niech sobie zbudują swój pomnik, układają tam kamyki, tabliczki, latają w T-shirtach czy jak tam chcą..

Ale może też chodzić o to, że przyjść na gotowe to nie tylko zero kosztów, ale i nadzieja, że chroniony prawem wizerunek Orła będzie chronił przed zniszczeniem czy innym "zamalowaniem", jak zgrabnie ujęto to na pierwszej stronie..
Platynowy geszeft, nie ? Cztery pieczenie na jednym ogniu.

Zresztą własny pomnik to chyba jedyna opcja żeby nie pogłębiać niechęci.

Posty: 2061
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 22:58

Re: Gdów – pomnik na Rynku

Postautor: Franek D. » wtorek 23 maja 2017, 22:05

Oszczędźmy słów - pamiętajmy! (w 2010 r. na pomniku zamontowano inną tabliczkę "Ofiarom Tragedii Katyńskich")

Posty: 27833
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Gdów – dyskusja o pomniku na Rynku

Postautor: Karolina Kot » wtorek 23 maja 2017, 22:52

Wydzieliłam ten temat w osobnym wątku, bo panowie chyba sobie nie odpuszczą i wygląda na to, że dyskusja nam trochę zeszła na niewłaściwe tory i sama też się w to dałam wciągnąć. Mądrze ktoś kiedyś powiedział "dwóch Polaków, trzy zdania".

Ludzie mogą mieć odmienne poglądy, można się z nimi zgadzać, albo nie zgadzać.
Ale nie wolno się wzajemnie obrażać, albo szydzić z kogoś lub o coś oskarżać, nie znając kontekstu.
Na coś takiego nie ma miejsca na naszym Forum, dlatego postanowiłam zamknąć ten wątek.
Któż Adminowi zabroni. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości