Sosnowiec - opuszczony komisariat

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sosnowiec - opuszczony komisariat

Postautor: Eworu » wtorek 20 paź 2015, 09:02

Miejsce o tyle ciekawe że zazwyczaj wszelkie policyjne budynki są niedostępne dla eksploratorów.
W budynku znajduje się kilkadziesiąt pomieszczeń włącznie ze strychem i piwnicami. Większość wyposażenia została wyniesiona przez policję.
Budynek jest w całkiem niezłym stanie, wraz z drewniną więźbą dachową. Niestety przez kradzieże poszycia dachu za niedługo może się to diametralnie zmienić.
W piwnicach nadal można znaleźć trochę dokumentów, protokołów zarówno zapisanych jak i pustych. Wnętrza są dość obszerne i nie pasują do typowego obrazu komisariatu policji.
Do tego dochodzą piękne drewniane schody, poręcze, drewniana konstrukcja dachu oraz wyodrębniona z elewacji weranda na planie sześciokąta(nie wiem czy jest na to jakaś odrębna nazwa ).
Te elementy skłaniają do tego by uznać budynek za dawną willę należącą do jednego z dyrektorów pobliskiej Huty Katarzyna lub któregoś z inżynierów.
Niestety nie udało się znaleźć dokładniejszych informacji. W środku mieszka bezdomny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Sosnowiec-opuszczony komisariat

Postautor: Dawid_FSO » wtorek 20 paź 2015, 09:17

Kilka ujęć komisariatu z 2011 roku:
00.JPG
00.JPG (97.58 KiB) Przejrzano 18155 razy

00 (1).JPG
00 (1).JPG (54.52 KiB) Przejrzano 18155 razy

00 (2).JPG
00 (2).JPG (44.45 KiB) Przejrzano 18155 razy

00 (3).JPG
00 (3).JPG (33.87 KiB) Przejrzano 18155 razy

00 (4).JPG
00 (4).JPG (83.92 KiB) Przejrzano 18155 razy

00 (5).JPG
00 (5).JPG (63.82 KiB) Przejrzano 18155 razy

00 (6).JPG
00 (6).JPG (69.94 KiB) Przejrzano 18155 razy

00 (7).JPG
00 (7).JPG (101.82 KiB) Przejrzano 18155 razy
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sosnowiec - opuszczony komisariat

Postautor: Eworu » piątek 19 lut 2016, 16:37

Mała aktualizacja.
Okazało się że kafelki w korytarzu to znane nam D&L z symbolem gwiazdy Dawida.
Do tego znaleźliśmy trochę starych dokumentów w piwnicach-widać nie dokładnie przeprowadzili wynoszenie akt.
Budynek przetrwa jeszcze całkiem sporo czasu a to wszystko dzięki bezdomnemu. Jest to bardzo porządny człowiek-w swoim pokoju ma czyste posłanie, ubrania i buty na zmianę, w rogu stoi parasolka a z gałązek zrobił sobie miotełkę. Butelek po alkoholu dość mało, a wszystkie śmieci składuje w jednym miejscu i nie zrobił z budynku toalety.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sosnowiec - opuszczony komisariat

Postautor: Eworu » poniedziałek 04 kwie 2016, 16:55

Zgodnie z zapowiedziami, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe M. Pasek z Będzina sfinalizowało w zeszłym tygodniu zakup dawnej willi przy ul. Staszica 10 w Sosnowcu.

Będzińska firma zapłaciła miastu za budynek 179 tys. zł netto. Akt notarialny został podpisany 29 marca [w 2014 roku inna firma chciała kupić budynek za 268 tys. zł, ale akt nie został podpisany, a niedoszły właściciel stracił 50 tys. zł wadium].

- W poniedziałek przystępujemy do porządkowania willi - powiedział nam Marek Pasek, właściciel będzińskiej firmy. Dodał, że teren na czas prac zostanie ogrodzony.


Z budynku, który przed kilku lat był siedzibą komisariatu, trzeba będzie wywieźć tony gruzu i innych śmieci: dawną willę urzędniczą huty Katarzyna, po tym jak opuściła ją policja, zamieszkiwali bezdomni.

Wpisana do gminnej ewidencji zabytków willa powstała na początku XX wieku. Nowy właściciel, jak już pisaliśmy, zamierza przywrócić budynkowi dawną świetność. Najprawdopodobniej będą tu powierzchnie biurowe.

- Budynek jest w złym stanie. Do końca roku będziemy chcieli zrobić nowy dach, aby zabezpieczyć nieruchomość przed dalszym niszczeniem - deklaruje Marek Pasek. Jak mówi, prace projektowe zostały już zlecone, a koncepcja przebudowy i adaptacji budynku do nowych biurowych funkcji ma być gotowa na koniec maja.



Cały tekst: http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... z44rzaU9rj
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Sosnowiec - opuszczony komisariat

Postautor: Dawid_FSO » wtorek 05 kwie 2016, 07:41

Noo więc są ogromne szanse że ocaleje. Brawo :)
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sosnowiec - opuszczony komisariat

Postautor: Eworu » sobota 09 kwie 2016, 20:00

Od Pana Zbigniewa Suwały dowiedziałem się że w willi mieszkał inżynier Wieja szef odlewni A. ;)
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 1
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 00:13

Sosnowiec - opuszczony komisariat

Postautor: zagłębie1234 » czwartek 28 lip 2016, 00:22

Byłem tam ostatnio i widziałem, że dziura z tyłu budynku jest zamurowana i powstało ogrodzenie prowizoryczne. Jest tam 1 facet i cały czas wynosi wiadra pełne śmieci/gruzu i widać łaty porobione na dachu. Ciekawe co się dzieje w środku. Ktoś coś wie? Czy to prawda, że ma tam być jakaś lecznica?

Posty: 30
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 14:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sosnowiec - opuszczony komisariat

Postautor: andrzejsiejenski » sobota 18 lis 2017, 13:20

Budynek niestety nie ma szczęścia. Po wszystkich perypetiach i znalezieniu właściciela znowu trafił na rynek. Co ciekawe, 90 tys. drożej niż wynosiła cena zakupu od UM. Oferta sprzedażny zawiera wizualizacje ze zmienionym dachem: http://www.scn.net.pl/oferta.aspx?id=771553


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości