Tajemnice będzińskich klatek schodowych

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 27962
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Tajemnice będzińskich klatek schodowych

Postautor: Karolina Kot » czwartek 26 lis 2015, 15:57

Nie, nie będzie to wątek o butelkach po winie typu menello, ani tym bardziej o ich smakoszach. Będzie raczej o tym, co tym smakoszom umknęło i nie powędrowało na pobliski skup złomu.

Na parterze klatki schodowej jednej z kamienic przy ulicy Modrzejowskiej w Będzinie dostrzegłam dziwny obiekt, wbudowany w balustradę schodów.
Jestem przekonana, że ścianka za nim powstała później i klatka schodowa, zapewne bardzo reprezentacyjna w czasach swojej świetności, była otwarta.
Zastanawiam się, czym mogło być w przeszłości to metalowe cudo.
Pomysły mi do głowy przychodzą różne: od podstawy lampy gazowej po kwietnik.

Może ktoś z Forumowiczów będzie miał jakiś pomysł na ten relikt dawnego Będzina?
Załączniki
Będzin, ulica Modrzejowska 44 (1).JPG
Będzin, ulica Modrzejowska 44 (1).JPG (35.86 KiB) Przejrzano 3714 razy
Będzin, ulica Modrzejowska 44 (3).JPG
Będzin, ulica Modrzejowska 44 (3).JPG (33.99 KiB) Przejrzano 3714 razy
Będzin, ulica Modrzejowska 44 (2).JPG
Będzin, ulica Modrzejowska 44 (2).JPG (45.54 KiB) Przejrzano 3714 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

 

 

cron