Niemcy - szpital wojskowy

Historyczne, zabytkowe, a także nieistniejące już obiekty użyteczności publicznej: ratusze, stare szpitale, szkoły

Niemcy - szpital wojskowy

Postautor: Eworu » czwartek 03 sie 2017, 22:24

Zacznijmy od pomniejszych budynków wokół szpitala - magazynów, garaży, kotłowni, stołówki, bloku i wielu innych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następnie trafiamy do mniejszego budynku, prawdopodobnie bloku dla wysokich rangą oficerów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By w końcu przejść do głównego szpitala. Z zewnątrz wygląda jak nieco mniejsza kopia Legnicy. Obiekt nas mocno rozczarował - spodziewaliśmy się elementów wyposażenia, porozrzucanych mebli, resztek jakiejś dokumentacji medycznej, ciekawych ustawek. Ordnung must sein :/
Wewnątrz pozostały w zasadzie jedynie malunki - w większości z oddziału dziecięcego. Mamy tu również Towarzysza Lenina oraz salę przyjaźni rosyjsko-niemieckiej.
Najciekawszym i w sumie takim jedynym konkretnym miejscem w szpitalu są sale operacyjne z resztkami wyposażenia, w tym hydraulicznym fotelu ;)
O szpitalu brak bliższych informacji. Początkowo postawiony przez Niemców, później przejęty wraz z całym obozem przez Sowietów. Po ich opuszczeniu Niemiec po zjednoczeniu pozostaje do dziś opuszczony. Po zlikwidowaniu jednostki stracił rację bytu, gdyż znajduje się w środku lasu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Re: Niemcy - szpital wojskowy

Postautor: Eworu » piątek 04 sie 2017, 21:42

Dopiero teraz zauważyłem że nie załadowało mi kilku najciekawszych zdjęć ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Obiekty użyteczności publicznej”