Propozycje punktów regulaminu

Generał Admin
Posty: 2038
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: kusmanek » czwartek 16 kwie 2015, 15:53

Spokojnie Buba, nie ma się co denerwować. Pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi, mamy dar wspólnego porozumiewania się. To Forum powstało właśnie z powodów, o których piszesz. Administracja jest tu po to, żeby nie dopuszczać "botów" do zaśmiecania treści, do utrzymania ogólnego porządku. Każdy ma tu prawo do wyrażania swoich opinii, nawet skrajnych. Byle tylko nie ograniczały wolności drugiego człowieka. Nie zapominajmy, że ciągle jest to forum dyskusyjne, a nie reżimowy katalog jakichś tam obiektów.
Born to make history

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: buba » czwartek 16 kwie 2015, 20:05

Oczywiscie masz racje- co innego boty, klasyczni spamerzy czy osoby notorycznie obrazajacy innych i nie reagujacy na ostrzezenia- takie rzeczy zawsze nalezy sprzatac bo bez tego by sie chyba nie dalo uzywac zadnego forum.
Ale tez zupelnie czym innym jest sugerowanie wprowadzania dyktatury do regulaminu :o :shock:

Przepraszam jesli moja wypowiedz byla zbyt ostra, nie chcialam urazic ani ciebie ani nikogo innego z administracji ale jakos mi sie tak wszystko w srodku zagotowalo na taki sam pomysl...
Ostatnio zmieniony czwartek 16 kwie 2015, 20:27 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: Karolina Kot » czwartek 16 kwie 2015, 20:13

Nie wyobrażam sobie, byśmy wywalali z Forum kogoś tylko dlatego, że jest inny i ma odmienne poglądy, chociażby były niewygodne. Nie siedzimy w głowie drugiego człowieka.
Czasami trzeba spojrzeć o wiele szerzej, by zrozumieć prawdę.

Z całą stanowczością zaznaczę jednak, iż Strażnicy potępiają dzikie wykopaliska, gonitwy za "fantami" i temu podobne, niedojrzałe zachowania.
Wszyscy tutaj chcemy ocalić ślady przeszłości dla kolejnych pokoleń. Osobiście nie oczekuję w zamian nawet orderu z ziemniaka.
Ocalanie od zapomnienia uważam za obowiązek.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: buba » czwartek 16 kwie 2015, 20:26

Karolina pisze:

Z całą stanowczością zaznaczę jednak, iż Strażnicy potępiają dzikie wykopaliska, gonitwy za "fantami" i temu podobne, niedojrzałe zachowania.
Wszyscy tutaj chcemy ocalić przeszłość dla kolejnych pokoleń.


Mysle ze zawsze mozna potepic zachowanie ktore osobiscie uwaza sie za niewlasciwe i napisac co sie o tym mysli.. Ale chyba i zbieracz fantow moze przedstawic swoj punkt widzenia. O ile obie strony robia to kulturalnie, bez obrzucania sie nawzajem blotem.
Bo nie ma jednej niepodwazalnej prawdy i jednej wlasciwej "dojrzalosci"...

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: Karolina Kot » czwartek 16 kwie 2015, 20:33

Dokładnie tak, doskonale to ujęłaś!
Czasem po prostu należy zabrać ze sobą coś wyjątkowego, zwłaszcza z miejsca zagrożonego zniszczeniem, by obiekt ten ocalić od zapomnienia.
Ale trzeba wtedy czuć, że jest to działanie zgodne z własnym sumieniem, niedestrukcyjne, nie - wbrew sobie.

To się naprawdę odczuwa, o ile się ma serce we właściwym miejscu.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: buba » czwartek 16 kwie 2015, 20:54

Ja np. przyznaje bez bicia ze zabieram czesto rozne fanty z opuszczonych miejsc. I nie uwazam ze robie cos zlego a czasem mam wrazenie ze jest to nawet bardzo dobre (np. butelki spod opuszczonego browaru w Głuchołazach- foty pod koniec albumu: https://picasaweb.google.com/1163230335 ... 3_Opawskie ). Mam w domu kupe "wyszabrowanych" rzeczy. I wiem ze wiele osob potepia takie zachowanie bo stosuja zasady "zabierz tylko zdjecia, zostaw tylko slady butow" czy jak to tam lecialo. No ja szanuje ta ich zasade ale ja mam inna. Acz wiele razy cos w srodku nie pozwala mi zabrac jakiejs rzeczy i nie potrafie czasem powiedziec dlaczego, ale nie potrafie jej wziac. Mam wrazenie ze nie przyniesie mi szczescia albo kogos tym skrzywdze, bo nie mam 100% pewnosci ze miejsce jest opuszczone do konca. (opisywalam historie znajomych ktorzy jechali 300 km odwiesic obraz? :lol:

Wiesz czasem nawet pozornie ewidentne i jednoznaczne rzeczy okazuja sie byc jednak rozmyte. Pewien byly forumowicz pewnego forum (postac dosc kontrowersyjna- pewnie wiesz o kim pisze) napisal gdzies ze zwiedzajac opuszczony palac poskuwal znajdujace sie tam zabytkowe kafelki i wylozyl je sobie w domu. Oczywiscie wielu ludzi zatelepalo ze zlosci nad tym zachowaniem i posypaly sie gromy. Kilka lat pozniej ten poupadajacy palac zostal uznany za nieciekawy, malo zabytkowy i w majestacie prawa zrownaly go buldozery. Razem z resztkami nieodlupanych kafelek... I jak oceniac zachowanie goscia z perspektywy czasu?
Inna historia- dziadek z Roztocza, bylismy u niego w domu. Opowiedzial nam historie a na jej potwierdzenie pokazal piwnice gdzie tak nas zatkalo ze malo nie narobilismy w gacie z wrazenia. Zaraz po wojnie po wygnaniu miejscowej ludnosci zostala nadpalowa wies i w miare dobrze zachowana cerkiew. Dziadek (no wtedy nie byl dziadkiem) zakradl sie noca i wyniosl wszystkie ikony, kielichy, ksiegi. Kilka dni pozniej cerkiew splonela w tajemniczych okolicznosciach- najprawdopodobniej spalilo ją wojsko na polecenie wladz.
Dziadek kilka ikon sprzedal na czarnym rynku. Wyremontowal za to dom zeby miec gdzie zamieszkac, wykarmil kilkoro dzieci gdy bylo ciezko. Teraz u kresu zycia zastanawia sie co zrobic z zawartoscia swojej piwnicy. Najprawdopodobniej ikony trafia do muzeum albo jakiejs czynnej cerkwi.

Zlodziejstwo czy uratowanie zabytku (a przynajmniej jego czesci)?

Wydaje mi sie ze czasem ciezko ocenic sytuacje znajac tylko jej urywek. Czasem latwo przekreslic czlowieka ktory nie jest do konca zly. Szaber, dzikie wykopaliska czy zbieranie fantow jak wszystko w zyciu- rowniez nie jest czarno-biale...

Posty: 306
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2015, 19:59

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: PL_Sheep » piątek 17 kwie 2015, 00:12

Bałem się, że zostanę źle zrozumiany. Być może źle to w słowa ubrałem. Problemy na forach powstają w dwóch przypadkach. Albo jak ktoś się pojawia z nikąd i swoimi wypowiedziami szarpie wszystkim nerwy. Druga sytuacja jak wśród znajomych (przyjaciół) powstanie konflikt poza forum a potem mimo wszystko jest ono wykorzystywany jest na poziomie forum. Szczerze mówiąc nie każdy potrafi szanować innego człowieka. Dając za przykład swoją osobę praktycznie dla wszystkich jestem anonimowy, sam osobiście uważam że mam obowiązek szanować każdego użytkownika forum nie zależnie od rangi. Kulturalnie zawsze można wyrazić swoje zdanie i przypuszczam "administracja" weźmie taką wypowiedź pod uwagę wydając osąd. Jednak są i tacy co odrazę pchają się z butami i powinni dostać kopa bez gadania. Obecnie tworzycie grupę bliskich przyjaciół i jest ok ale jak forum się rozrośnie czy wszyscy będą przyjemni i wszyscy będą przyjaciółmi? Forum dla mnie powinno mieć super atmosferę i klimat lecz nie powinno wzbudzać emocji wtedy jest ok. Inaczej można porównać to do awansu zawodowego jednej z osób zespołu czasem długo nie jest akceptowany ktoś taki jako przełożony. Hmm.. Ciekawe czy udało mi się dobrze przedstawić o co mi w ogóle chodziło. Administracja musi niestety dbać o porządek. Czasem to inni chcą rządzić administracją i wtedy się dopiero nie ciekawie dzieje ( możliwe że zbyt mechanicznie podchodzę do sprawy ale to chyba moje "zboczenie zawodowe").

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: Karolina Kot » środa 29 kwie 2015, 21:00

Ze swojej strony chciałabym zaproponować, aby tytuł świeżo zakładanego wątku (oczywiście w miarę możliwości, bo nie zawsze się tak da) rozpoczynał się od nazwy miejscowości, w której opisywany obiekt się znajduje.
Dla przykładu preferowałabym tytuł "Kraków - Cmentarz Rakowicki", zamiast "Cmentarz Rakowicki w Krakowie",
I chociaż przyznać muszę, że druga wersja brzmi zgrabniej, jednak trzymanie się tej pierwszej ułatwi znacznie połapanie się w tematach, nie wspominając o zrobieniu spisu obiektów.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

paw
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 00:54

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: paw » wtorek 02 maja 2017, 20:05

xx
Ostatnio zmieniony środa 24 maja 2017, 15:54 przez paw, łącznie zmieniany 1 raz.

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Propozycje punktów regulaminu

Postautor: buba » czwartek 18 maja 2017, 11:42

paw pisze:Proponuję, aby usuwać z forum tylko te osoby, których nie lubię.


Na wielu forach to wlasnie tak dziala....


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Regulamin oraz dział techniczny Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości